Πάμισος Μεσσήνης- Γαλανόπουλος: Πανάξια νίκη, έχουμε αδικήσει τους εαυτούς μας

, Πάμισος Μεσσήνης- Γαλανόπουλος: Πανάξια νίκη, έχουμε αδικήσει τους εαυτούς μας

Πιστός στο ραντεβού του με τα δίχτυα ήταν και αυτή την αγωνιστική ο Δημήτρης Γαλανόπουλος, ο οποίος σκόραρε στη νίκη του Παμίσου με 2-1 επί της Μάνης και κράτησε ζωντανές τις όποιες ελπίδες των πρασίνων για πλασάρισμα στην τελική δυάδα.

Ο έμπειρος επιθετικός, ο οποίος αποδεικνύεται από τις πλέον αξιόπιστες λύσεις στη φετινή σεζόν, μιλώντας για το Κυριακάτικο ντέρμπι ανάφερε πως  οι πράσινοι ήταν απόλυτα κυρίαρχοι και στην συνολική αποτίμηση, δυο αγωνιστικές πριν το φινάλε της κανονικής περιόδου, έχουν αδικήσει τους εαυτούς τους.

Δείξαμε πως όταν θέλουμε να παίξουμε ποδόσφαιρο δεν έχουμε κανέναν αντίπαλο, ειδικά μέσα στην έδρα μας. Νομίζω ότι είχαμε απόλυτη κυριαρχία στο παιχνίδι από το πρώτο λεπτό και αν είχαμε πιο καθαρό μυαλό στην τελική ενέργεια θα μπορούσαμε μεγαλύτερο σκορ. Πήραμε πανάξια νίκη και διατηρούμε μαθηματικές ελπίδες για το πλέι οφ”, αναφέρει ο 31χρονος ποδοσφαιριστής.

Έχει φανεί ότι οι λεπτομέρειες στο τέλος κρίνουν το πρωτάθλημα. Δεν χωρούν λάθη, που κάναμε στο παιχνίδι με τον Απόλλωνα και πιο πριν στο Μελιγαλά. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο, νομίζω ότι αδικούμε τους εαυτούς μας. Θα μπορούσαμε να ήμασταν στη δυάδα από πιο νωρίς αλλά βρισκόμαστε να κυνηγάμε”, καταλήγει.