Πάμισος Μεσσήνης – Εθνικός Μελιγαλά 4-0: Χαρούμενη επιστροφή στο “σπίτι” (φωτο)

, Πάμισος Μεσσήνης – Εθνικός Μελιγαλά 4-0: Χαρούμενη επιστροφή στο “σπίτι” (φωτο)

Με τον καλύτερο τρόπο γιόρτασε την επιστροφή στο “σπίτι”, το ανακαινισμένο Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης, ο Πάμισος καθώς στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α τοπικής επιβλήθηκε 4-0 του Εθνικού Μελιγαλά.

Με ένα γρήγορο γκολ στο ξεκίνημα του παιχνιδιού και ένα ξέσπασμα στο β μέρος, οι πράσινοι του Παναγιώτη Μπιζίμη έφτασαν στην επιβλητική νίκη απέναντι στον Εθνικό, ο οποίος ήταν μέσα στο παιχνίδι μέχρι το 60’, είχε τις ευκαιρίες να σκοράρει αλλά όχι την ανάλογη αποτελεσματικότητα.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να μπουν νωρίς μπροστά στο σκορ και με αρκετά περιπετειώδη τρόπο. Σε 12ο λεπτό ο Τσουλάκος έπιασε δυνατό σουτ με την μπάλα να χτυπάει πρώτα στο αριστερό και στη συνέχεια στο δεξί κάθετο δοκάρι του Παπανικολού και ο Αράπι στην επαναφορά να ανοίγει το σκορ πλασάροντας σε κενή εστία.

Οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και ήταν αυτοί που είχαν τις δύο κορυφαίες στιγμές του πρώτου μέρους σε ισάριθμα σουτ των Μάραντου, Σαραντοπούλου. Στο 28ο λεπτό ο Μαράντος επιχείρησε δυνατό σουτ από δεξιά και διαγώνια με τον Οικονομόπουλο να απογειώνεται και να διώχνει την μπάλα σε κόρνερ ενώ ίδια κατάληξη είχε και το σουτ του Σαραντοπούλου στο 35′.

Ο Εθνικός ξεκίνησε δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο και στο 52ο Παναγιώτης Μαράντος εξαπέλυσε νέο δυνατό σουτ με την μπάλα αυτή τη φορά να χτυπά στο δεξί δοκάρι του Οικονομόπουλου.

Και αφού δεν ήρθε η ισοφάριση, όπως συνήθως συμβαίνει, ο Πάμισος ήταν αυτός που αύξησε το προβάδισμα του με τον Παπαδόπουλο έπειτα απο κάθετη του Χαραλαμπόπoυλου να κάνει το 2-0.

Οι πράσινοι διεύρυναν το σκορ στο 60′ σε 3-0 με κεφαλιά του Χαραλαμπόπoυλου από σέντρα του Τσουλάκου, βάζοντας ουσιαστικά τέλος στις όποιες φιλοδοξίες των φιλοξενούμενων. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Υμεράσι στο 87’.

Πάμισος Μεσσήνης: Οικονομόπουλος, Κατσιβαρδέας, Σίνος (85’ Λυμπερόπουλος Χρ.), Σεντεμέντες, Φιλόπουλος, Μωράκης (59’ Μπρορχάν), Αράπι (59’ Κακανάι), Ντίσα (80’ Υμεράσι), Τσουλάκος (80’ Κουλόπουλος), Παπαδόπουλος, Χαραλαμπόπουλος

Εθνικός Μελιγαλά: Παπανικολός, Αλντέσκου, Παπαγεωργίου, Μακρής (70’ Κλεφτόγιαννης), Μάραντος Νινιός (83’ Ρουμελιώτης), Σαραντοπουλος, Κανελλόπουλος, Λάγιος, Γεωργατσέλης (78’ Βλαχόπουλος), Βόρφι