Α' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Πάμισος- Εράνη Φιλιατρών 2-2: Μοιρασιά στη Μεσσήνη με βροχή γκολ για 25′

, Πάμισος- Εράνη Φιλιατρών 2-2: Μοιρασιά στη Μεσσήνη με βροχή γκολ για 25′

Ένα “τρελό” πρώτο ημίχρονο διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο μεγάλο ντέρμπι της Μεσσήνης ανάμεσα στον Πάμισο και την Εράνη Φιλιατρών που έριξε την αυλαία στο πρόγραμμα της τέταρτης αγωνιστικής το Σαββατοκύριακο για την Α’ κατηγορία Μεσσηνίας.

Οι φιλιατρινοί έμειναν όρθιοι και με το βαθμό της ισοπαλίας βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας με τους πράσινους της Μεσσήνης που προέρχονταν από δύο νίκες, να ακολουθούν σε απόσταση αναπνοής.

Και τα τέσσερα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, με την Εράνη να κάνει την ανατροπή αλλά τον Πάμισο να ισοφαρίζει κι όλα αυτά πριν συμπληρωθεί το 25ο λεπτό του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Παναγιώτη Ρουμελιώτη να σημειώνει το τέταρτο τέρμα του στη σεζόν αλλά η Εράνη είχε άμεση απάντηση. Αρχικά με τον Γεωργιόπουλο στο 11ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσια και λίγο μετά με τον Τσόπελα πήρε το προβάδισμα (1-2 στο 15’). Ο Μπαστακός έφερε το ματς στα ίσα στο 24ο λεπτό για το 2-2, σκορ που έμεινε μέχρι χωρίς να διαφοροποιηθεί μέχρι το τέλος του αγώνα.

Διαιτητής: Ψηλοπαναγιώτης / Βοηθοί: Ταβουλαρέας, Μπασιλάρης.

Πάμισος Μεσσήνης: Οικονομόπουλος, Αριστομενόπουλος, Κατσιβαρδέας (46’ Παπαδόπουλος), Μπαστακός, Φιλόπουλος, Νινιός (60’ Χαραλαμπόπουλος), Ψυχογιάννης, Τιμπλαλέξης, Σαραντόπουλος (90’ Κουλόπουλος). Μπορχάν(46’ Δεμπεγιώτης), Ρουμελιώτης (76’ Βλάχος).

Εράνη Φιλιατρών: Κουμπαρούλης, Τσόπελας, Μπινιώρης, Ανδρώνης (60’ Γκότσης), Πέππας (86’ Χάρμπας), Κουρουβανης, Γκεβόρι. Γεωργιόπουλος (90’ Κρισταρ), Μπάρκας, Βασιλόπουλος, Πλακάς.