Ομόνοια- Καλαμάτα Β’ 1-1: Μοιρασιά στο πρώτο τεστ για τη νέα σεζόν

, Ομόνοια- Καλαμάτα Β’ 1-1: Μοιρασιά στο πρώτο τεστ για τη νέα σεζόν

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η Ομόνοια με την Β’ ομάδα της Καλαμάτας, σε φιλικό παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης στο “Γεώργιος Λουκαρέας“.

Ήταν το πρώτο τεστ για τις δύο ομάδες λίγο μετά λίγες μέρες μετά την έναρξη της προετοιμασίας τους με τους τεχνικούς των δύο ομάδων Γιώργο Αργυρόπουλο των γηπεδούχων και Φραγκίσκο Κεράνη να βγάζουν τα πρώτα χρήσιμα συμπεράσματα για τη συνέχεια της προετοιμασίας τους.

Οι νεαροί μελανόλευκοι προηγήθηκαν στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τον Ρονάλντο Κανανάϊ ενώ οι νεοφώτιστοι στην Ακατηγορία Μεσσηνίας ισοφάρισαν στην επανάληψη με απευθείας φάουλ του Πάντου Τζανετάκου.

Από πλευράς Καλαμάτας ο Φραγκίσκος Κεράνης χρησιμοποίησε δυο ενδεκάδες με τον Παναγιώτη Οικονομέα να κάνει και πάλι την εμφάνισή του μετά απο ένα χρόνο. Οι τρεις τερματοφύλακες Κουμπαρούλης, Παπανικολός και Τσιφτσής μοιράστηκαν το χρόνο κάτω από τα γκολπόστ ενώ οι υπόλοιποι της ενδεκάδας ήταν στο πρώτο ημίχρονο οι Παναγιωτόπουλος, Στυλιανόπουλος, Σκοπέτος, Παυλής, Ψυχογιάννης, Σερπάνος, Πάγια, Δρούγας, Κανανάϊ, Μουζάκης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Γουρνάς, Οικονομέας, Μυστριώτης, Μεμά, Πάγια, Ψυχογιάννης, Δρούγας, Ρούπας, Δικαιουλάκος, Ρουμελιώτης.