EUROLEAGUE

Ολυμπιακός- Μιλάνο 86-75: Με σούπερ Σλούκα έσπασε το αήττητο των Ιταλών

, Ολυμπιακός- Μιλάνο 86-75: Με σούπερ Σλούκα έσπασε το αήττητο των Ιταλών

Με την παραγωγικότητα του να αυξάνεται κατακόρυφα στην τρίτη περίοδο, ο Ολυμπιακός πέτυχε την ανατροπή, ενώ ενεργοποιώντας την άμυνά του στην τέταρτη, έφτασε άνετα στην πρώτη εφετινή εντός έδρας νίκη στη Euroleague και δεύτερη διαδοχική.

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 86-75 της Αρμάνι Μιλάνο στο ΣΕΦ, για την 3η αγωνιστική, βελτιώνοντας σε 2-1 το ρεκόρ τους και υποχρεώνοντας τους Ιταλούς στην πρώτη ήττα τους.

Σπουδαία εμφάνιση από τον Κώστα Σλούκα, με τον Έλληνα διεθνή γκαρντ να τελειώνει τον αγώνα με 17 πόντους, 11 ασίστ και μόλις 1 λάθος σε 36 λεπτά συμμετοχής.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Turkish Airlines EuroLeague (@euroleague) στις

Και πάλι εξαιρετικός ο Πρίντεζης, σπουδαία δουλειά από ΜακΚίσικ και Μάρτιν. Οι eρυθρόλευκοι κυριάρχησαν στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταιγιστικοί, σκοράροντας 27 πόντους και δεχόμενοι μόλις 16 από την ιταλική ομάδα.

Οι Πειραιώτες πλέον αφήνουν πίσω τους το παιχνίδι με την Αρμάνι και στρέφουν την προσοχή του στο ματς που ακολουθεί την Παρασκευή με την Μακάμπι Τελ Αβίβ και πάλι στο ΣΕΦ.

Τα δεκάλεπτα: 18-21, 36-42, 63-58, 86-75