Ολυμπιακός Ανάληψης-ΠΑΟ Καλού Νερού 1-0: Ο αρχηγός έδωσε τη λύση! (pics)

, Ολυμπιακός Ανάληψης-ΠΑΟ Καλού Νερού 1-0: Ο αρχηγός έδωσε τη λύση! (pics)

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α΄ τοπικής σημειωσε ο Ολυμπιακός Ανάληψης, που επικράτησε με 1-0 του Καλού Νερού στην έδρα του με τον αρχηγό του, Γουίλι Αντωνίου, να αναδεικνύεται ο «χρυσός» σκόρερ του αγώνα στο 76΄.

Οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με παίκτη παραπάνω για 70 περίπου λεπτά, καθώς ο Σιγέρη αποβλήθηκε σωστά στο 20ο λεπτό για το Καλό Νερό με απευθείας κόκκινη κάρτα, όμως αυτό δεν φάνηκε ιδιαίτερα σε όλο το ματς.

Το παιχνίδι χωρίστηκε σε δυο ημίχρονα ποιοτικά, καθώς στο πρώτο οι δυο ομάδες είχαν πάρα πολλές τελικές και το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο, όμως στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε αισθητά, αλλά ήρθε το γκολ.

Ένα πολύ ισορροπημένο πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή και να ξεκινούν πολύ δυνατά, χάνοντας μεγάλη στιγμή στο 5ο λεπτό με τριπλή ευκαιρία από Πατσιώτη, Κατσιμαγκλή και Κρεμύδα.

Οι φιλοξενούμενοι χτυπούσαν συνεχώς στην κόντρα και είχαν δοκάρι στο 12΄ με τον Μπεγέτη όμως στο 20΄ ο Σιγέρη άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες .

Αυτό δεν φάνηκε στο γήπεδο, καθώς αμφότεροι οι δυο αντίπαλοι έχασαν πολλές ευκαιρίες στην συνέχεια αλλά τους έλειπε το γκολ.

Ο Ολυμπιακός πίεζε και έβγαζε πολλές φάσεις από δεξιά, το Καλό Νερό έβγαλε ακόμα αρκετές ευκαιρίες στην αντεπίθεση χωρίς να πετύχει τέρμα και το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος του α΄ μέρους.

, Ολυμπιακός Ανάληψης-ΠΑΟ Καλού Νερού 1-0: Ο αρχηγός έδωσε τη λύση! (pics)Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε αισθητά, οι φάσεις λιγοστέψανε και αυτές με αποτέλεσμα να ανέβει η νευρικότητα και οι πολλές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου.

Εκεί που όλα έδειχναν πως δύσκολα θα αλλάξουν,  ήρθε ο Αντωνίου στο 76΄ και πέτυχε το νικητήριο τέρμα της ομάδας του στο 76ο λεπτό με κεφαλιά!

ΦΑΣΕΙΣ-ΓΚΟΛ

2΄ πολύ δυνατό βολέ του Πατσιώτη εκτός περιοχής, έδιωξε με γροθιές ο Σταυρόπουλος

4΄ φάουλ απευθείας του Πατσιώτη, διώχνει προσωρινά ο Σταυρόπουλος, στην επαναφορά ο Αντωνίου έκανε το εξ’ επαφής σουτ, νέα απόκρουση του Σταυρόπουλου και ο Κρεμύδας πήρε το ριμπάουντ αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ  σε κενή εστία!

12΄ από βολέ του Σταυρόπουλου και αδράνεια της άμυνας, η μπάλα έφτασε στον Μπεγέτη που έκανε το ψηλοκρεμαστό σουτ από δεξιά, όμως η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι

15΄ γύρισμα του Δεμπεγιώτη από αριστερά, ο Μητρόποουλος μόνος του στο ύψος του πέναλτι έπιασε αδύναμο σουτ, μπλόκαρε ο Κατσίποδας

20΄  απευθείας κόκκινη κάρτα στον Σιγέρη για σκληρό μαρκάρισμα στον Πατσιώτη στην κνήμη, ο επιθετικός

25΄ ωραίο 1-2 Τσώνη-Μπούνα, αυτός από δεξιά έκανε το γύρισμα και ο Κατσιμαγκλής στην περιοχή κατέβασε, έκανε το γυριστό σουτ αλλά έστειλε τη μπάλα στην αγκαλιά του Σταυρόπουλου

35΄  γύρισμα του Μπούνα από δεξιά, ο Αντωνίου έγινε κάτοχος της μπάλας και έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά ο Σταυρόπουλος μπλόκαρε

38΄ ο Δεμπεγιώτης «πλάκαρε» στον Μητρόπουλο που έκανε δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά έστειλε τη μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κατσίποδα

43΄ εξαιρετική αντεπίθεση για τον ΠΑΟ Καλού Νερού με τον Μητρόπουλο να περνάει πολλούς παίκτες από δεξιά και να δίνει στον Δεμπεγιώτη, αυτός έβγαλε στον Μπεγέτη που ήταν μόνος του από αριστερά όμως ο Κατσίποδας βγήκε έγκαιρα και απέκρουσε και τα δυο πλασέ του επιθετικού του Καλού Νερού

65΄ απευθείας εκτέλεση Αντωνίου, διώχνει σε κόρνερ με το ένα χέρι ο Σταυρόπουλος

76΄ ΓΚΟΛ 1-0 φάουλ του Πατσιώτη, ο Αντωνίου πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και πήρε την κεφαλιά, αυτή κόντραρε στον Γκρέτσα και κατέληξε στα δίχτυα!

86΄ μακρινό πλάγιο άουτ από τον Μπεγέτη, ο Κορακοβούνης πήρε την κεφαλιά στην «καρδιά» της άμυνας αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ

ΚΑΡΤΕΣ: 3΄ Ντιόπ, 20΄ Σιγέρη (απευθείας κόκκινη), 36΄ Τσώνης, 53΄ Λαμπρόπουλος, 60΄ Κορμπής, 70΄ Κατσιμαγκλής, 74΄ Μαυροειδάκος

Διαιτητές: Μ. Καρβούνης, Κ. Αντωνόπουλος, Γ. Μιχαλόπουλος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ (Νίκος Γεωργακλής): Κατσίποδας, Κατσιμαγκλής (84΄ Μωραγιάννης), Μαυροειδάκος, Κουκούτσης, Γιαννόπουλος, Κρεμμύδας, Τσώνης, Αλεβίζος, Μπούνας (93΄ Οικονομόπουλος), Πατσιώτης, Αντωνίου (83΄ Βλαχάκης)

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ (Σάκης Διονυσόπουλος): Σταυρόπουλος, Μιχαλόπουλος, Ανδρεόπουλος, Λαμπρόπουλος (82΄ Παναγούλιας), Κορμπής (79΄ Μανδραπήλιας), Ντιόπ (87΄ Διονυσόπουλος), Σιγέρη, Γκρέτσα, Μητρόπουλος (62΄ Κορακοβούνης), Δεμπεγιώτης, Μπεγέτης

, Ολυμπιακός Ανάληψης-ΠΑΟ Καλού Νερού 1-0: Ο αρχηγός έδωσε τη λύση! (pics) , Ολυμπιακός Ανάληψης-ΠΑΟ Καλού Νερού 1-0: Ο αρχηγός έδωσε τη λύση! (pics) , Ολυμπιακός Ανάληψης-ΠΑΟ Καλού Νερού 1-0: Ο αρχηγός έδωσε τη λύση! (pics)