Ολυμπιακός Αναλ.- Σπερχογεία 3-3: Ανατροπή … στην ανατροπή!

, Ολυμπιακός Αναλ.- Σπερχογεία 3-3: Ανατροπή … στην ανατροπή!

Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο γήπεδο του “Αγ. Νικολάου” στη Μεσσήνη, Ολυμπιακός Ανάληψης και Σπερχογεία που ήρθαν ισόπαλοι 3- 3 για την 6η αγωνιστιλή στην Α’ κατηγορία Μεσσηνίας.

Οι γηπεδούχοι παρότι βρέθηκαν στο πρώτο ημίχρονο να χάνουν με 0 – 2, κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους « Ταύρους» στην επανάληψη στα πρώτα 13` λεπτά και να φέρνουν το παιχνίδι στα ίσια ( 2 – 2 ), χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πατσιώτη στο 55` λεπτό και το αυτογκόλ του Ευθ. Δωδέκατου στο 58`.

Στο 70` μάλιστα οι παίκτες του Νίκου Γεωργακλή έκαναν την ολική ανατροπή, όταν το σουτ του Μπούνα κατέληξε για τρίτη φορά στα δίχτυα του Καλλιντέρη.

Από το σημείο αυτό και μετά οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να παίρνουν πρωτοβουλίες και ν` επισκέπτονται πιο συχνά τα καρέ των γηπεδούχων, οι “καρποί” των προσπαθειών ήρθαν στο 86` λεπτό, όταν, ο Γιάννης Σαούτης ανατράπηκε στην αντίπαλη περιοχή με τον διαιτητή Δημήτρη Πλακογιάννη να υποδεικνύει την παράβαση.

Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Ηρακλής Καραχάλιος και έγραψε το τελικό 3 – 3.

Φασεις και Γκολ

13` Σουτ του Καραχάλιου Ηρ. η μπάλα άουτ.

17` Σουτ του Κοτσιλιέρη άουτ.

22` Σουτ του Μάραντου εκτός περιοχής μπλόκαρε ο Ηλιόπουλος.

23` Πλασέ του Κατσιμακλή η μπάλα άουτ.

25` Σουτ του Μπούνα άουτ.

34` Σουτ του Καραχάλιου Ηρακλή και ΓΚΟΛ 0 – 1 .

39` Σέντρα του Μπούνα, κεφαλιά του Αλεβίζου, ο Καλλιντέρης απόκρουσε.

45+1` Εξαιρετική κάθετη του Μάραντου στον Κοτσιλιέρη που ανατράπηκε στο όριο της μεγάλης περιοχής, ο Πλακογιάννης δείχνει φάουλ, απ` ευθείας εκτέλεση του Δασκαλάκη η μπάλα καταλήγει στο δεξί δοκάρι του Ηλιόπουλου και καταλήγει στα δίχτυα 0 -2.

49` Σούτ του Αλεβίζου, ο Καλλιντέρης έδιωξε σε κόρνερ.

54` Τράβηγμα του Κρεμμύδα στην περιοχή, ο Πλακογιάννης σφυρίζει πέναλτι.

55` Εκτελεί από τα 11 βήματα ο Πατσιώτης 1 – 2.

58` Εκτέλεση κόρνερ από δεξιά με τον Πατσιώτη, στην προσπάθειά του να απομακρύνει ο Δωδέκατος Ευθ. στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του 2 – 2.

60` Σουτ του Τσώνη η μπάλα άουτ.

70` Σουτ του Μπούνα ολική ανατροπή 3 -2.

86` Ανατροπή του Σαούτη Γιάννη στην περιοχή, ο Πλακογιάννης δείχνει την άσπρη βούλα. Εκτελεί εύστοχα ο Καραχάλιος Ηρακλής και 3 – 3.

Διατητές: Πλακογιάννης Δημ. – Α` Βοηθός: Αδαμόπουλος Κ. – Β` Βοηθός: Τσιλίκας Γ.

Ολυμπιακός Ανάληψης ( Γεωργακλής Νικόλαος): Ηλιόπουλος Παν., Κατσιμαγκλής, Μαυροειδάκος, Κρεμμύδας, Μωραγιάννης, Κουκούτσης, Τσώνης, Πατσιώτης ( 78` Πανταζής), Μπούνας ( 83` Χαρμπίλας), Αλεβίζος, Ηλιόπουλος Ηλ.

Α.Ο. Σπερχογείας ( Γεωργιτζίκης Γιάννης): Καλλιντέρης, Δημητρίου, Δωδέκατος Ευθ.( 80` Γκραντινάρου), Πετράκος ( 76` Σαούτης ) , Δικαίος, Κοστρίβας, Μάραντος, Δασκαλάκης ( 60` Λ. Τρ. Καϊάς), Κοτσιλιέρης, Καραχάλιος, Οικονομόπουλος ( 90` Αντωνίου).