Ολυμπιακός Ανάληψης – Πάμισος 0-3: “Αφεντικό” στην πόλη και την βαθμολογία

, Ολυμπιακός Ανάληψης – Πάμισος 0-3: “Αφεντικό” στην πόλη και την βαθμολογία

Επιβλητική παρουσία από τον Πάμισο που επικράτησε στη Μεσσήνη με 3-0 του Ολυμπιακού της Ανάληψης και διατήρησε την αποκλειστικότητα του ρετιρέ της κορυφής.

Οι -τυπικά- φιλοξενούμενοι επιβεβαίωσαν την ανωτερότητα τους σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και παρουσιάζοντας πλουραλισμό στο σκοράρισμα έφτασαν δίκαια στη νίκη, κρατώντας το +3 από τον δεύτερο Απόλλωνα.

Στο 7ο μόλις λεπτό έγινε το 0-1, με δράστη τον Βλάχο, και έκτοτε οι «νησιώτες» συνέχισαν να πατούν καλύτερα μέσα στον αγωνιστικό χώρο, «κλειδώνοντας» το τρίποντο στην επανάληψη.

Οι παίκτες του Ολυμπιακού δεν κατόρθωσαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα, παρά τις καλές στιγμές που δημιούργησαν με κορυφαία εξ αυτών το δοκάρι στο 76′.

Χρειάστηκε να φτάσουμε στο 80ο λεπτό για να διευρυνθεί το προβάδισμα τους, με τον Αράπι να ευστοχεί από την άσπρη βούλα, δίνοντας διαδικαστικό χαρακτήρα στα τελευταία λεπτά.

Το ματς ολοκληρώθηκε με ένα τρίτο τέρμα για τους «πράσινους», με τον Χαραλαμπόπουλο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα στο 92ο λεπτό δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του, που συνεχίζει να απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Κατσίποδας, Γιαννόπουλος, Μαυροειδάκος, Κρεμύδας, Δουρούμης, Αλεβίζος, Τσώνης, Χαρμπίλας (86′ Θεοδωρακόπουλος), Μπούνας (90′ Αλεβίζος), Παπαβασιλόπουλος, Πατσιώτης (79′ Σκαφιδάς).

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Τόσκα (69′ λ.τρ. Oικονομόπουλος), Αριστομενόπουλος, Μπαλαούρας, Μπορχάν (68′ Χαραλαμπόπουλος), Κατσιβαρδέας, Μωράκης, Αράπι (90′ Καλογερόπουλος), Βλάχος, Σαραντόπουλος (75′ Πολυχρόνης), Παπαδόπουλος, Θώδης.