ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 2-2: Φάσεις και γκολ

, ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 2-2: Φάσεις και γκολ

ΟΦΗ και ΠΑΟΚ ήρθαν ισόπαλοι (2-2) σε μία αναμέτρηση που συνδύασε γκολ, θέαμα κι αγωνιώδη εξέλιξη.

Ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ στο 5’ άνοιξε το σκορ, ο Βαζ είχε δοκάρι στο 17΄και στο 18΄ο Νέιρα ισοφάρισε σε 1-1. Το 2-1 έκανε ο Φιγκειρέδο στο 43’ και το τελικό 2-2 διαμόρφωσε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο νεαρός Μιχαηλίδης που είχε μπει αλλαγή στο 76’.

Η κεφαλιά του Άκπομ στο 88΄ έφυγε ελάχιστα άουτ και στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων λίγο έλειψε ο ΟΦΗ να πάρει τη νίκη, όμως ο Νέιρα νικήθηκε σε τετ-α-τετ από τον Πασχαλάκη.

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Γουάιλι, Κουτρουμπής, Νέιρα, Μαρινάκης (89΄ Νάστος), Κ. Γιαννούλης, Φιγκεϊρέδο (89΄ Μάνος), Βαζ (60΄ Ζοάο Βίκτορ), Στάικος (77΄ Σακόρ), Μεγιάδο, Κοροβέσης, Μπράουν

ΠΑΟΚ (Αμπελ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Ροντρίγκο (46΄ Μιχαηλίδης), Ίνγκασον, Βαρέλα, Δ. Γιαννούλης, Μαουρίσιο, Ελ Καντουρί (46΄ Εσίτι), Λημνιός (63΄ Μάτος), Μπίσεσβαρ (63΄ Άκπομ), Στοχ (61΄ Τζόλης), Σφιντέρσκι.