ΟΦΗ – Ατρόμητος 1-1: Τον έσωσε ο Χριστοδουλόπουλος (video)

, ΟΦΗ – Ατρόμητος 1-1: Τον έσωσε ο Χριστοδουλόπουλος (video)

Ο ΟΦΗ κρατούσε τη νίκη αλλά ο Λάζαρος Χριστοδούλοπουλος έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στον Ατρόμητο

Έναν σπουδαίο βαθμό απέσπασε στο Ηράκλειο ο Ατρόμητος και βλέπει με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη συνέχεια των play out.

Η ομάδα του Περιστερίου κατάφερε με γκολ του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στο 90+2′ να ισοφαρίσει τον ΟΦΗ και να φτάσει τους 30 βαθμούς, τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος των αγώνων διαβάθμισης.

Μέχρι εκείνη τη στιγμή, οι «ασπρόμαυροι» ήταν μπροστά στο σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντε Γκούζμαν στο 68ο λεπτό και ενώ το πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο πολύ καλές στιγμές για να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ.

Με το αποτέλεσμα αυτό, ο ΟΦΗ παραμένει σε δύσκολη θέση, καθώς την επόμενη αγωνιστική θα αγωνιστεί στο Αλκαζάρ με αντίπαλο την ΑΕΛ.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόμπλιας) : Βάτερμαν, Μαρινάκης (87′ Βαφέας), Κοροβέσης (61′ Στάρτζεον), Βούρος, Διαμαντής, Μεγιάδο, Σακόρ, Ντε Γκούζμαν, Σαρδινέρο, Σολίς (61′ Ουές), Γιάννου (61′ Λυμπεράκης)

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης) : Γιαννιώτης, Γκάλο, Γκαλβάο (77′ Τομάσεβιτς), Γούτας, Μαυρομάτης, Νάτσος (71′ Χριστοδουλόπουλος), Ούμπιδες (84′ Ραμπέλο), Σάλομον, Μουνίθ (84′ Εντομβόνγι), Γιακουμάκης (72′ Κωτσόπουλος), Μανούσος.