Ο πανηγυρισμός του Γκατσίνοβιτς είχε Μεσσηνιακό… άρωμα! (φώτο, βίντεο)

, Ο πανηγυρισμός του Γκατσίνοβιτς είχε Μεσσηνιακό… άρωμα! (φώτο, βίντεο)

Το πρώτο ντέρμπι στην OPAP Arena βάφτηκε “κιτρινόμαυρο”. Η ΑΕΚ ήταν ανώτερη του ΠΑΟΚ και στα δύο ημίχρονα και επικράτησε 2-0, χάρη στα γκολ των Λιβάι Γκαρσία στο 35′ και Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς στο 61ο λεπτό και παρέμεινε στο… κατόπι του πρωτοπόρου Παναθηναϊκού.

Ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος έφυγε… σφαίρα προς την κερκίδα, όπου αρχικά “πνίγηκε” στις αγκαλιές του κόσμου, ενώ στη συνέχεια πανηγύρισε έξαλλα μαζί με τον γιο του κάνοντας χαρακτηριστική κίνηση με τα κιάλια.

Ακριβώς πίσω από το σημείο που καθόταν ο Γκατσίνοβιτς… τζούνιορ παρακολουθούσαν τον αγώνα και δύο Μεσσήνιοι, γνωστοί από τον χώρο του ποδοσφαίρου.

Ο λόγος για τον νυν ποδοσφαιριστή της Αναγέννησης Παραλίας, Μάκη Σωτηράκο (παλαιότερα αγωνίστηκε σε ΑΣ Φυτειάς, Φαραί, ΑΕΚ Καλ., Μάνεσι, ΠΑΟΚ, Σπερχογεία), καθώς και τον Τάκη Κουκούτση, ο οποίος υπήρξε στο παρελθόν παίκτης του ΑΣ Φυτειάς, του Μάνεσι, της ΑΕΚ Καλ. και άλλων συλλόγων.

Οι δυο τους συνδέονται με φιλία και είναι γνωστοί για τα “κιτρινόμαυρά” τους αισθήματα.

Δείτε το σχετικό βίντεο όπου διακρίνονται οι Σωτηράκος και Κουκούτσης (2:12)