Ντεμπούτο Χατζισαφί – Μισελέν στη «φιλική» νίκη της ΑΕΚ με Απόλλωνα Σμ.

, Ντεμπούτο Χατζισαφί – Μισελέν στη «φιλική» νίκη της ΑΕΚ με Απόλλωνα Σμ.

Η ΑΕΚ νίκησε 2-0 τον Απόλλων Σμύρνης στα Σπάτα σε αναμέτρηση φιλικού χαρακτήρα, όπου έκαναν ντεμπούτο τα δύο νέα μετεγγραφικά αποκτήματα της Ένωσης.

Το ντεμπούτο των Εχσάν Χατζισαφί 9αγωνίστηκε για 81 λεπτά) και Κλεμάν Μισελέν (μπήκε ως αλλαγή στο 61′) με την φανέλα της ΑΕΚ, έστω και σε ανεπίσημο ματς, βρήκε την Ένωση νικήτρια με 2-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης σε φιλική αναμέτρηση στα Σπάτα. Με το… καλημέρα στο ματς η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς άνοιξε το σκορ. Από το φάουλ του Τάνκοβιτς και τη γυριστή κεφαλιά του Λε Ταλέκ, ο Ανσαριφάρντ με σουτ «έγραψε» το 1-0 στο 8΄.

Η «ελαφρά ταξιαρχία» απείλησε στο 20΄ με την κεφαλιά του Ντομίνγκες να σταματά στο δοκάρι του Στάνκοβιτς. Το 2-0 για την ΑΕΚ ήρθε με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, αυτή την φορά με το απευθείας φάουλ του Λιβάι Γκαρσία στο 50ό λεπτό.

ΑΕΚ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Στάνκοβιτς, Σβάρνας (61’ Μισελέν), Βράνιες (81’ Λάτσι), Τζαβέλλας (81’ Μήτογλου), Χατζισαφί (81’ Παρράς), Λε Ταλέκ (81’ Σαμπανάτζοβιτς), Σιμάνσκι, Γκαρσία (81’ Ραντόνια), Αλμπάνης (46’ Σάκχοφ), Τάνκοβιτς (81’ Ρουκουνάκης), Ανσαριφάρντ (81’ Κοσίδης)

Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Πετράκης): Βέρλχουστ, Μπαξεβανίδης, Τουτουαρίμα, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Φατιόν, Κάστρο, Κραγιόπουλος, Τσιλούλης, Παμλίδης, Ντάουντα