Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

, Νίκη Πλάτης – Ατρόμητος Πλατύ 4-1: “Έλαμψε” στο ντεμπούτο του ο Βλαχόπουλος! (φώτο)

Ο Κώστας Βλαχόπουλος έδειξε με το “καλημέρα” την εκτελεστική του δεινότητα και την τεράστια κλάση του!

Ο πολύπειρος επιθετικός έκανε ονειρεμένο ντεμπούτο με τη φανέλα της Νίκης Πλάτης, αφού πέτυχε δύο γκολ και μοίρασε ισάριθμες ασίστ, οδηγώντας τους Φιλιατρινούς στην ανατροπή και στη νίκη επί του Ατρόμητου Πλατέος με 4-1.

Στον 2ο Όμιλο της Β’ τοπικής, μετά τα αποτελέσματα της 15η αγωνιστικής, η “μάχη” της ανόδου απέκτησε νέο ενδιαφέρον, καθώς η Νίκη μείωσε την απόσταση από 2η θέση όπου βρίσκεται ο Ατρόμητος στους τρεις βαθμούς. Στους επτά αγώνες που απομένουν για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος, τα πάντα μπορούν να συμβούν.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μουλιάτο να φεύγει στην αντεπίθεση στο 23ο λεπτό και να νικάει τον Χρ. Τσοροβά, όμως η συνέχεια δεν ήταν η ανάλογη.

Οι παίκτες του Ανδρέα Μητρόπουλου κατόρθωσαν να ισοφαρίσουν τέσσερα λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Βλαχόπουλο να ανοίγει λογαριασμό με τη νέα του ομάδα.

Στο δεύτερο μέρος οι Φιλιατρινοί ήταν καταιγιστικοί και πέτυχαν την ολική ανατροπή. Στο 55′ ο Κοροβίλας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1, φέρνοντας… τούμπα το παιχνίδι.

Στο 66′ ο Βλαχόπουλος πέτυχε δεύτερο προσωπικό γκολ, δίνοντας “αέρα” δύο τερμάτων στη Νίκη Πλάτης (3-1), ενώ το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Γεωργακόπουλος στο 78′ για το τελικό 4-1.

Νίκη Πλάτης (Ανδρέας Μητρόπουλος): Χρ. Τσοροβάς, Αλεξανδρόπουλος, Τζαβαλάς, Καραβίτης, Πράνταλος, Κυριακίδης (Στυλιανός), Γκίνο, Φαρμάκης (Γεωργακόπουλος), Φλαριώτης, Βλαχόπουλος (Βενετσανάκος), Κοροβίλας (Μιχαλακόπουλος).

Ατρόμητος Πλατύ (Γιώργος Γαλανόπουλος): Ταχταμπάς, Ψυρρής (68′ Βεργής), Λαμπρόπουλος (46′ Βουγιουκλής), Λινάς, Λογκαράκης, Μπουτζαλής, Κοντόπουλος, Βαλσαμάκης, Μουλιάτος (71′ Μιχάλακας), Γιαννακόπουλος (46′ Δαλκαφούκης), Δημέας.