Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Νέδουσα Αλαγονίας-ΑΟ Φοινικούντας 1-3: Την “ξεκλείδωσε” στο β’ ημίχρονο (φώτο)

, Νέδουσα Αλαγονίας-ΑΟ Φοινικούντας 1-3: Την “ξεκλείδωσε” στο β’ ημίχρονο (φώτο)

Με το διπλό στις… αποσκευές του επέστρεψε στην βάση του ο ΑΟ Φοινικούντας από το “Π. Μπαχράμης”, καθώς κέρδισε με 3-1 την Νέδουσα Αλαγονίας στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

Ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη, η τρίτη εκτός έδρας και έβδομη συνολικά στο πρωτάθλημα για την ομάδα της Φοινικούντας, που έφτασε έτσι τους 22 βαθμούς σε 12 παιχνίδια.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν τις ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ, όμως έπεσαν πάνω στον εξαιρετικό με καίριες επεμβάσεις Γκούζο, ενώ ο Ηλ. Κοτσίρης με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 50′, όμως, ο Σούλι που είχε περάσει ως αλλαγή στην ανάπαυλα βρήκε τον τρόπο να “ξεκλειδώσει” την άμυνα των γηπεδούχων, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Φ. Τομαράς με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα του ΑΟ Φοινικούντας.

Η Νέδουσα μείωσε σε 1-2 με γκολ του Παπακωστόπουλου στο 64′, πριν ο Μπλάνας της κόψει την… φόρα με τέρμα που σημείωσε στο 66ο λεπτό (1-3) με νέα κεφαλιά.

Νέδουσα Αλαγονίας (Νικήτας Λαδάς): Γκούζος, Αντωνέας (75′ Δούβας), Μπαλιγκό-Βρυώνης, Μπ. Γιαννούλης, Φωτεινάκης, Βλάσσης, Παπακωστόπουλος (81′ Τσάμπρας),  Τοντέρικα, Σακκάς, Χρ. Γιαννούλης, Μπιρλής (58′ Παρασκευάς).

ΑΟ Φοινικούντας (Ηλίας Κοτσίρης): Θ. Κοτσίρης, Π. Τομαράς, Καραμπάτσος, Ι. Κοτσίρης (81′ Τσατάς), Κ. Τσώνης, Μουδάκης, Φ. Τομαράς, Ι. Τομαράς (87′ Καραγιάννης), Μπλάνας (90′ Γάλλος), Ηλ. Κοτσίρης, Π. Τσώνης.