7ος ΟΜΙΛΟΣ

Ναύπλιο-Πανηλειακός 2-1: Επέστρεψε με γκολ ο Βαγγέλης Λαθύρης!

, Ναύπλιο-Πανηλειακός 2-1: Επέστρεψε με γκολ ο Βαγγέλης Λαθύρης!

Έξι μήνες μετά το χειρουργείο στο οποίο υποβλήθηκε ο Βαγγέλης Λαθύρης επέστρεψε στην αγωνιστική δράση και μάλιστα με γκολ!

Ο πρώην εξτρέμ της Καλαμάτας, ο οποίος υποβλήθηκε σε επέμβαση χιαστών στις αρχές Ιουνίου, δούλεψε πολύ το καλοκαίρι με το Νίκο Δημητρακόπουλο και επέστρεψε δυνατός.

Σήμερα μάλιστα έκανε το ντεμπούτο του με την ομάδα του Ναυπλίου 2017, στην οποία πήρε μεταγραφή μένοντας ελεύθερος από την Καλαμάτα και δεν χρειάστηκε παρά ένα δεκάλεπτο για να σκοράρει ανοίγοντας το σκόρ απέναντι στον Πανηλειακό!

Με δυο γκολ που πέτυχε στην αρχή των ημιχρόνων, το Ναύπλιο 2017, πήρε τρείς ακόμη πόντους και παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στον 7ο όμιλο.

Το συγκρότημα του Μαντζούνη μπήκε μπροστά στο σκορ στο 11ο λεπτό όταν από ενέργεια του Καλλιμάνη και πάσα στον Λαθύρη, αυτός έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 54′ απο κόρνερ του Τριανταφύλλου και κεφαλιά του προωθημένου Παναγόπουλου, έγινε το 2-0 αλλά στο 78′ απο λάθος του Σκαφίδα ο Αρβανίτης επωφελήθηκε και μείωσε σε 2-1 δίνοντας ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά, χωρίς ωστός οι Πυργιώτες να καταφέεουν κάτι παραπάνω.

ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 (Αλ.Μαντζούνης): Σκαφίδας- Διαμαντής Ι, Μπούκουρης, Καπλατζλής Χρ.,Παναγόπουλος- Κίτος, Τριανταφύλου (90′ Μπεντούλη), Π.Καπλατζής (72′ Μουσταφά)- Κοτσοβός (89′ Λέρμας), Καλλιμάνης, Λαθύρης (85′ Διαμαντής ΙΙ).

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Π.Λούσκος): Καρακίτσος, Κωστόπουλος (75′ Λιαρόπουλος), Κύταρης (52′ λ.τρ. Αρβανίτης), Μπουρνέλης, Τσίγκρηλας, Λίλα, Λούσκος, Σταματελάτος, Ρούνης (77′ Αντύπας), Πρέντι, Παπαπέτρου.