Γ' ΕΘΝΙΚΗ

, Μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική – Νέα νίκη ο Πανηλειακός – Σε θέση πρόκρισης ο Πανθουριακός

Ο Πανηλειακός πήρε το 3ο τρίποντο στα playoff ανόδου στη Γ Εθνική καθώς επιβλήθηκε 2-1 του Πανθυρεατικού και συνέχισε στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον ΑΠΣ Πάτραι που χθες νίκησε με το ίδιο σκορ τον Πανγυθεατικό.

Οι ερυθρόλευκοι έφτασαν στη νίκη με ανατροπή καθώς οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από νωρίς μπροστά στο σκορ με πέναλτι του Στρέμπα στο 6ο λεπτό άλλα δύο τέρματα πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου από τον Τσίγκρηλα έγειραν το ματς υπέρ των γηπεδούχων.

Ο Πανθουριακός πήρε χωρίς αγώνα το τρίποντο απέναντι στο Τσιλιβί και εκμεταλλευόμενος την χθεσινή ήττα του Πανγυθεατικού στην Αχαΐα πέρασε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.