ΤΟΠΙΚΟ

Μιλτιάδης – Πανθουριακός 0-1: Πέρασε με πέναλτι του Κακαλή

, Μιλτιάδης – Πανθουριακός 0-1: Πέρασε με πέναλτι του Κακαλή

Με ένα πέναλτι του Κακαλή στο 75ο λεπτό ο Πανθουριακός έκαμψε την αντίσταση του Μιλτιάδη και με σκορ 1-0 πήρε την πρόκριση για τους “8” του Κυπέλλου Μεσσηνίας.

Οι κάτοχοι του τίτλου βρήκαν σθεναρή αντίσταση στο γήπεδο Γαργαλιάνων από τους τυπικά γηπεδούχους οι οποίοι παρουσιάζονται ιδιαίτερα φιλόδοξοι τη νέα σεζόν, με το παιχνίδι μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο να πηγαίνει περισσότερο στη δύναμη.

Το πέναλτι υποδείχθηκε σε χέρι αμυντικού από σέντρα του Κακαλή στο 75ο λεπτό και ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής του Πανθουριακού ευστόχησε για το 0-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να φέρουν το ματς στα ίσα λίγο μετά όταν από λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων ο Βασίλης Αθανασόπουλος γύρισε την μπάλα αλλά το πλασέ που έγινε πέρασε άουτ.

Διαιτήτευσε ο Α. Τσαμούρης με βοηθούς τους Χ. Γεωργαντά, Π. Πανόπουλο.

Μιλτιάδης: Τσερκέζης, Κάππος, Πανταζής, Κυριακόπουλος (90+1′ Γεωργακόπουλος), Σταθόπουλος, Τάρλεβ, Γαλάνης, Χρονόπουλος (84’Ταγκαλάκης), Γεωργιόπουλος, Μπολούν, Αθανασόπουλος

Πανθουριακός: Γιακουμής, Αγγελόπουλος, Γιαννακόπουλος, Οδεμισίωτης, Καραχάλιος, Κουρεντζής, Φαββατάς (46′ Κακαλής), Ζαχαρόπουλος, Γαλανόπουλος, Σπανός, Δαλκαφούκης (90′ Οικονομέας)