ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Μικτές Μεσσηνίας: Νίκησε η Κ12, ισόπαλη η Κ14 στις αναμετρήσεις με Κεφαλλονιά

, Μικτές Μεσσηνίας: Νίκησε η Κ12, ισόπαλη η Κ14 στις αναμετρήσεις με Κεφαλλονιά

Με μια νίκη και μια ισοπαλία ξεκίνησαν οι Μικτές Μεσσηνίας τις υποχρεώσεις τους στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα προεπιλογής Εθνικών ομάδων, απέναντι στις ομάδες της ΕΠΣ Κεφαλληνίας- Ιθάκης.

Στο Ενωσιακό γήπεδο του Κορδία,η Μικτή Κ12 επικράτησε 2-0 ενώ η Μικτή Κ14 αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2, στην πρεμιέρα του 5ου ομίλου.

Μεσσηνία Κ12- Κεφαλλονιά Κ12 2-0

με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο οι μικροί του Στάθη Βανικιώτη ξεκίνησαν με το δεξί την σεζόν. Ο Βαχλιώτης στο 27ο λεπτό και ο Σταθόπουλος στο 53ο ήταν οι σκόρερ της Μεσσηνιακή ομάδας που είχε ευκαιρίες για ευρύτερη νίκη.

Κ12 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ (Στάθης Βανικιώτης): Βαρελάς, Δρακόπουλος, Σεντεμέντες, Κουκουβίνος, Σ. Σταυρόπουλος, Σταθόπουλος, Βαχλιώτης, Περ. Μωραγιάννης, Παντελόπουλος (αρχική 9άδα), Γιαμαρέλος, Σέφα, Παπαδόπουλος, Ιωαννίδης, Προϊμάκης, Π. Μωραγιάννης

Κ12 ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ/ΙΘΑΚΗΣ (Διονύσης Λιονάτος): Πίππος, Αλιβιζάτος, Φαρακλός, Σταθάτος, Πλατανίτης, Προσαλέντης, Χοτζάι, Στανένης, Αλεξανδράτος (αρχική 9άδα), Μεσολωράς, Παγουλάτος, Πυλαρινός, Πολλάτος, Μεσσάρης, Τόλης, Ζαβαλάς, Βασιλάτος.

Μεσσηνία Κ14- Κεφαλλονιά Κ14 2-2

Τα γκολ του Χριστόπουλου στο 37΄και το 46’ δεν στάθηκαν αρκετά στην Μικτή Κ14 Μεσσηνίας η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την αντίστοιχη της Κεφαλλονιάς. Οι νησιώτες είχαν ισάριθμες απαντήσεις με τους Φίλιππα (44’) και Μουρελάτο (57’).

Η Μικτή Μεσσηνίας είχε και δοκάρι με τον Γιαννόπουλο στο 12ο λεπτό ενώ στο 59’ δεν μέτρησε γκολ του Χόχολη ως οφσάιντ.

Κ14 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ (Στάθης Βανικιώτης): Καπράλος, Περαματζής, Β. Μπούνας, Καραχούντρης, Γιακουμής, Τσάνε, Χόχολης, Χριστόπουλος, Γιαννόπουλος, Σερέτης, Σαούτης (αρχική 11άδα), Κίρκο, Π. Μπούνας, Παπαδόπουλος, Αραπάκης, Καρακαϊδός, Δεδούσης.

Κ14 ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ /ΙΘΑΚΗΣ (Σπύρος Παπαδάτος): Γιώργο, Τσιλιμιδός, Καραρμπάτος, Φουρνιέ, Πίρρα, Συριάτος, Μουρελάτος, Φίλιππας, Κρίστο, Μπεκίρη, Καραχρήστος (αρχική 11άδα), Βασιλόπουλος, Στρατιώτης, Μεσολωράς, Κολιέρ, Χαραλαμπίλης, Κουμπούλης, Παπαδάτος.