Α' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Μεθώνη-Εράνη Φιλιατρών 3-1: “Πάτησε” κορυφή!

, Μεθώνη-Εράνη Φιλιατρών 3-1: “Πάτησε” κορυφή!

Στην κορυφή μαζί με τον Πάμισο «συγκατοικεί» πλέον η Μεθώνη, που επικράτησε της Εράνης Φιλιατρών με 3-1 στην έδρα της και έφτασε τους 10 βαθμούς και είναι αήττητη, έχοντας μάλιστα και την καλύτερη επίθεση στην Α΄ τοπική με 13 γκολ στις 4 πρώτες αγωνιστικές!

Ο ΑΟΜ αποτελεί σίγουρα την ευχάριστη έκπληξη της Α΄ τοπικής μέχρι στιγμής, κάτι που απέδειξε και σήμερα εναντίον της Εράνης Φιλιατρών.

Οι δυο ομάδες είχαν αρκετές φάσεις σε όλο το ματς, το οποίο κυμάνθηκε σε ωραίο τέμπο, όμως οι γηπεδούχοι ήταν πιο αποτελεσματικοί και πήραν την νίκη.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για τους Φιλιατρινούς που «πλήρωσαν» την επιθετική τους δυστοκία, αλλά και τις αμυντικές αδράνειες στις φάσεις των γκολ.

Ο Σαμπάνι με κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό κια στο 36΄ ήρθε το 2-0 με σουτ του Σούλα μέσα από την περιοχή.

Στο β΄ μέρος ο Πεΐδης τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του λίγα λεπτά μετά την έναρξη, οι Τσουλάκος και Βέλης δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα στις δυο σημαντικότερες ευκαιρίες που είχε η Εράνη στην επανάληψη και στις καθυστερήσεις ήρθε το γκολ για τους φιλοξενούμενους, έστω και από …αντίπαλο, καθώς ο Παπαδημητρίου στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα με κεφαλιά την έστειλε άθελά του στα δίχτυα της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Διαιτητές:  Η. Νικολόπουλος, Ε. Μπασιλάρης, Ν. Τσίρμπας

ΜΕΘΩΝΗ: Μίντζηρας, Τρυφωνόπουλος, Παπανικολόπουλος, Κουτίβας, Καγιανάς (10΄ λ. τρ. Παπαδημητρίου), Σαμπάνι, Ηλιόπουλος, Τομαράς, Σούλα, Πουλάκος, Πεΐδης. Αγωνίστηκαν και οι Τσατάς, Παυλόγιαννης

ΕΡΑΝΗ: Αλεξανδρόπουλος, Γριβοκωστόπουλος, Παπαγεωργίου, Μπουρδέκας, Χρονόπουλος, Χάρμπας, Ασημακόπουλος, Πέππας, Βέλλης, Βλαχόπουλος, Τσουλάκος. Αγωνίστηκαν και οι Κώτσος, Σταματόπουλος