, Ματσάρα στη Ριζούπολη: Ο Απόλλωνας προηγήθηκε 3-0 αλλά ο Βόλος έφυγε με βαθμό (3-3)!

Ματσάρα έγινε στη Ριζούπολη στην αυλαία της 10ης αγωνιστικής στη Super league. Ο Απόλλων προηγήθηκε 3-0 στο 55′, αλλά ο Βόλος που έχει και παράπονα από τη διαιτησία ισοφάρισε με γκολ των Δουβίκα (60′), Μαπρτόλο (79′) και Κολόμπο 90′ +2′ με τρομερή ανατροπή!

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με γρήγορο ρυθμό, χάθηκαν ευκαιρίες αλλά το σκορ άνοιξε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, με ανέλπιστο τρόπο καθώς η φάση αρχικά είχε ακυρωθεί ως οφ σάιντ.

Ο Χουχούμης μπήκε από αριστερά και γύρισε στον Τσιλούλη, που πλάσαρε στο δεύτερο δοκάρι. Η φάση στη συνέχεια εξετάστηκε στο VAR και το γκολ μέτρησε.

Στο 48΄, σε εκτέλεση κόρνερ ο Ιωαννίδης πήρε την κεφαλιά, οι παίκτες του Βόλου έδιωξαν ασθενώς και ο Ντομίνγκες διπλασίασε με σουτ, ενώ στο 54΄ ο Δημόπουλος ανέτρεψε τον Μπεντινέλι, ο Βραζιλιάνος εκτέλεσε το πέναλτι, ο Γκαραβέλης απέκρουσε αλλά στο ριμπάουντ ο Μπεντινέλι έκανε το 3-0 στο 55΄.

Κι ενώ θα περίμενε κάποιος κατάρρευση των φιλοξενούμενων, συνέβη το αντίθετο! Στο 60΄ ο Φεράρι σέντραρε από αριστερά και ο Δουβίκας με κεφαλιά μείωσε σε 1-3.

Στο 79΄ ο Νίνης εκτέλεσε κόρνερ, ο Ουάρντα πήρε την πρώτη κεφαλιά και στο δεύτερο δοκάρι ο Μπαρτόλο μείωσε στο ένα γκολ, για να ισοφαρίσει ο Κολόμπο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Παράσχος): Βερχούλστ, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπρούσιτς, Μπαξεβανίδης, Χουχούμης (76΄ Τσαμπούρης), Φατιόν, Κολ (76΄ Μαρκ Φερνάντεθ), Τσιλούλης (58΄ Σλίβκα), Μπεντινέλι (84΄ Μουνιέ), Ιωαννίδης.

ΒΟΛΟΣ (Άνχελ Λόπεθ): Γκαραβέλης, Φεράρι, Δημόπουλος, Κολόμπο, Μήτογλου (50΄ Νίνης), Κιάκος (51΄ Γέντρισεκ), Ριένστρα, Ουάρντα, Μαρτίνες (70΄ Μπαρτόλο), Περέα, Δουβίκας.

Super league 1 – 10η αγωνιστική