Λυτρωτής ο Μανούσος για τον Ατρόμητο (βίντεο)

, Λυτρωτής ο Μανούσος για τον Ατρόμητο (βίντεο)

Ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη στο Περιστέρι από τον Αστέρα Τρίπολης με 2-1, για την 17η αγωνιστική της Super League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 76΄ με τον Μανούσο και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 78΄ με τον Μπαράλες, αλλά ο Μανούσος σκόραρε εκ νέου στο 90΄ με πέναλτι για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του και ο ίδιος να ανεβεί στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ με 9 τέρματα, όσα έχουν επίσης Ελ Αραμπί (Ολυμπιακός) και Σφιντέρσκι (ΠΑΟΚ).

Ο Ατρόμητος με τη νίκη του αυτή ανέβηκε στην 6η θέση της κατάταξης με 22 βαθμούς, ενώ ο Αστέρας παρέμεινε στην 12η με 15β. Ο αγώνας στο πρώτο 45λεπτο δεν είχε πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, σε αντίθεση με την επανάληψη, όπου είχαμε τρία τέρματα αλλά και αρκετές ευκαιρίες από τις ομάδες…

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μέγιερι, Γκάλο, Κατράνης, Ρισβάνης, Γούτας, Χαρίσης, Μάντσον, Ανδρούτσος (68′ Βέλλιος), Ουγκράι (58′ Νταβιώτης), Ενσικουλού (68′ Ούμπιδες), Μανούσος

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Άνχελ, Σουάρες, Ματρικάρντι, Βαλιέντε, Μουνάφο, Λουίς Φερνάντες, Καπίγια (12′ Μαρκ Φερνάντες – 79′ Τασουλής), Σίτο, Μπαράλες (83′ Ιγκλέσιας)