ΤΟΠΙΚΟ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: “Μίλησε” ο Χαραλαμπόπουλος στην παράταση!

, ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: “Μίλησε” ο Χαραλαμπόπουλος στην παράταση!

Την μεγάλη έκπληξη των προημιτελικών σημείωσε ο Εθνικός Μελιγαλά, που άφησε εκτός 4άδας τον Πάμισο Μεσσήνης, επικρατώντας στην παράταση με 2-1 χάρις σε τέρμα του Χαραλαμπόπουλου στο 114΄!

Μάλιστα, η πρόκριση αυτή αποκτά ακόμα μεγαλύτερη αξία καθώς ο Εθνικός αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 87΄ και μετά την αποβολή του Μπούρα με 2η κίτρινη κάρτα.

Το πρώτο ματς στον Μελιγαλά είχε λήξει 1-1 και οι νησιώτες φάνηκε να είχαν το πάνω χέρι στο «σπίτι» τους, αυτό όμως δεν αποδείχθηκε στην πράξη.

Κι ας πήραν προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό με τον Σαραντόπουλο να σουτάρει από κοντά μετά από λάθος εκτίμηση του Λίβα στη σέντρα του Κουλόπουλου.

Ο Εθνικός δεν πτοήθηκε και στο 25΄ έφερε το ματς στα ίσια με προβολή του Λυμπερόπουλου έπειτα από γύρισμα του Λάγιου.

Οι δυο ομάδες έχασαν ευκαιρίες μέχρι το φινάλε του α΄ μέρους, ενώ στην επανάληψη ο Σαραντόπουλος δεν κατάφερε να σκοράρει σε τετ α τετ με τον Λίβα στο 70΄  και πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε σουτ του Σεμούρι.

Ο Εθνικός έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 87΄ λόγω αποβολής του Μπούρα με 2η κίτρινη κάρτα, όμως κράτησε το 1-1 μέχρι το φινάλε της κανονικής διάρκειας.

Στην παράταση ήρθε ο Χαραλαμπόπουλος να σκοράρει στο 114΄ μετά από κόρνερ του Κουρούπη και να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του, μαζί και την πρόκριση στα ημιτελικά.

Διαιτητές: Κουτσαναστάσης, Σταυρόπουλος, Γαϊτάνης

ΠΑΜΙΣΟΣ: Οικονομόπουλος, Αριστομενόπουλος, Κατσιβαρδέας, Φιλόπουλος, Μπόρχαν, Κουλόπουλος, Πολυχρόνης, Σαραντόπουλος, Παπαδόπουλος, Στασινόπουλος

ΕΘΝΙΚΟΣ: Λίβας, Καλογερόπουλος, Μπούρας, Χαραλαμπόπουλος, Φέστας, Σεμούρι, Λυμπερόπουλος, Καρατζούλιας, Ρουμελιώτης (60΄ Κουρούπης), Λάγιος, Σαραντόπουλος