Κύπελλο Ελλάδος: Ο Απόλλωνας Λάρισας 2-1 την Ξάνθη με ανατροπή (βίντεο)

, Κύπελλο Ελλάδος: Ο Απόλλωνας Λάρισας 2-1 την Ξάνθη με ανατροπή (βίντεο)

Με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο, ο Απόλλωνας Λάρισας κατάφερε να φέρει «τούμπα» το ματς και να επικρατήσει με 2-1 της Ξάνθης, στον πρώτο αγώνα για την 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Οι παίκτες του του Άριαν Μπελά αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το γκολ του Λισγάρα στην εκπνοή του α΄ μέρους, στην επανάληψη έδειξαν χαρακτήρα και ανέτρεψαν τα δεδομένα με τα γκολ των Ναζίμ (50΄) και Μπέρμπο (83΄), κάνοντας βήμα πρόκρισης ενόψει του επαναληπτικού αγώνα στην Ξάνθη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Άριαν Μπελά): Γκέκας, Χατζής, Σκούπρα, Σάντος (64’ Σιφναίος), Μπαστακός (64’ Νύκταρης), Λίταινας (75’ Νούσιος), Μπιμπάι, Μπρέμπος, Καμπέρης, Κωστούλας, Ναζίμ.

ΞΑΝΘΗ (Κίκο Ραμίρεθ): Γκονζάλβες, Πολέτο (58’ Μασάδο), Καμαρά, Ντε Λούκας, Σόσα (46’ Λεοντσάκος), Ρενέλα, Λισγάρας, Μπαριέντος (73’ Γκαργκαλατζίδης), Μουλέν, Ντουρίτσκοβιτς, Ντίρεσταμ.