Κύπελλο Ελλάδας: Πρόκριση στην παράταση για τον Ολυμπιακό (video)

, Κύπελλο Ελλάδας: Πρόκριση στην παράταση για τον Ολυμπιακό (video)

Ο Ολυμπιακός νίκησε στην παράταση τον Παναιτωλικό στο Καραϊσκάκη με 3-1 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, σε ένα ματς θρίλερ. Κορυφαίος του αγώνα ο Μασούρας που έστειλε το ματς στην παράταση στο 92′ και χάρισε την πρόκριση στην ομάδα του στο 115′.

Ο Παναιτωλικός έφτασε ελάχιστα λεπτά από τη μεγάλη έκπληξη, χάρις στο τέρμα του Νίκου Καρέλη στο 85ο λεπτό, ισοφαρίζοντας το γκολ του Φαντιγκά, ωστόσο, ο Γιώργος Μασούρας είχε διαφορετική «άποψη». Ο Έλληνας μέσος ήταν αυτός που έστειλε το ματς στις καθυστερήσεις με σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά και αυτός που σημείωσε το 3-1 στην παράταση και έδωσε την πρόκριση στον Ολυμπιακό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τζολάκης, Βρουσάι, Μπα, Παπαδόπουλος, Κίτσος, Κανέ (66’ Μαντί Καμαρά), Σουρλής (98′ Ανδρούτσος), Ονιεκούρου (76’ Κούντε), Φαντιγκά (54’ Μασούρας), Καρβάλιο (66’ Λόπες), Ελ Αραμπί (54’ Τικίνιο).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Ανέστης, Αντούνιες (57’ Φλόρες), Βργκοτς, Καρέλης (91′ Χουχούμης), Ντουάρτε, Μάρτενσον (105′ Λούι), Περέιρα, Νταγκό (91′ Τσιγγάρας), Μεντόσα (83’ Μπαρμπόσα), Μπακαδήμας (57’ Λάρσον), Μάλης.