Κύπελλο Ελλάδας: ΠΑΣσας στο Περιστέρι, 3-2 τον Ατρόμητο!

, Κύπελλο Ελλάδας: ΠΑΣσας στο Περιστέρι, 3-2 τον Ατρόμητο!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα…καθάρισε τον Ατρόμητο και την πρόκριση στα πρώτα 13 λεπτά της αναμέτρησης στο Περιστέρι

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έπιασε… στον ύπνο τον Ατρόμητο στο ξεκίνημα του αγώνα ρεβάνς για τους “16” του Κυπέλλου Ελλάδας και πήρε τη νίκη με 3-2 και μαζί την πρόκριση για την 8άδα.

Οι Περιστεριώτες είχαν φύγει με το 2-2 απο τα Γιάννενα και θεωρητικά είχαν το προβάδισμα, αλλά οι Ηπειρώτες, παρότι με αρκετά νέα πρόσωπα στην σύνθεσή τους, πέτυχαν το απόλυτο αιφνιδιασμό με το καλησπέρα στο ματς. Ο ΠΑΣ προηγήθηκε 0-3 με τρία γκολ σε 13 λεπτά (3’ Νάουμετς, 10’ Μιλιντσεάνου, 13’ Σάλιακας) και ουσιαστικά καθάρισε την πρόκριση.

Ο Ατρόμητος με την είσοδο του Κωτσόπουλου (είχε όρεξη και πάθος και διάθεση), μείωσε στο 28′ αλλά ήταν προβληματικός στην άμυνα αλλά και στην επίθεση δεν μπορούσε να δημιουργήσει.

Ο Κωτσόπουλος και πάλι προς το τέλος μείωσε σε 3-2 αλλά τίποτα παραπάνω για τον Ατρόμητο που είχε κι ένα δοκάρι στο φινάλε με τον Μάτιτς, σε ένα δεύτερο ημίχρονο όπου ο ΠΑΣ είχε 2-3 κλασικές ευκαιρίες και για τέταρτο γκολ πριν μειώσουν οι γηπεδούχοι στο 81ο λεπτό.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κάναντι): Μανδάς – Κιβρακίδης, Γκαλβάο (77’ Νταβιώτης), Στρούγγης, Νάτσος (56’ Σάλομον) – Οικονομίδης (24’ Κωτσόπουλος), Ούμπιδες, Χαρίσης (46’ Γούτας) – Ραμπέγιο (46’ Μάτιτς), Μουνίθ, Εντομβονγί

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιαννίκης): Χουτεσιώτης – Σάλιακας, Παντελάκης, Κάργας, Πίρσμαν – Κάστρο, Λιάσος, Νάουμετς (75’ Λώλης), Ελευθεριάδης (58’ Μπρένερ) – Μιλιντσεάνου (58’ Καρτάλης), Παμλίδης (84′ Πανουργιάς)