, Κύπελλο Ελλάδας: Άρης – Ατρόμητος 0-0 με χαμένο πέναλτι για τους κίτρινους (βίντεο)

Ισόπαλο δίχως τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο παιχνίδι ανάμεσα σε Άρη και Ατρόμητο, στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος, που διεξήχθη στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Χαμένο πέναλτι, αλλά και αρκετές ευκαιρίες για τους γηπεδούχους, δικαίωμα στην ελπίδα έχουν οι Περιστεριώτες που στάθηκαν πολύ καλά αμυντικά και θα μπορούσαν να κάνουν ακόμη μεγαλύτερη «ζημιά» σε κάποια αντεπίθεση.

Ο πρώτος σκόρερ του Άρη στο πρωτάθλημα και ένας από τους πιο σταθερούς παίκτες του τη τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, ο Μπρούνο Γκάμα, έχασε τεράστια ευκαιρία να δώσει στην ομάδα του προβάδισμα για τη πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Ο Πορτογάλος αστόχησε σε πέναλτι στο 64ο λεπτό και το τελικό 0-0 αφήνει ανοικτούς λογαριασμούς για την αναμέτρηση της επόμενης Πέμπτης στο Περιστέρι.

Άρης (Μίκαελ Ένινγκ): Κουέστα – Ροζ, Βέλεθ, Δεληζήσης, Κόρχουτ – Σάσα, Ματίγια – Φετφατζίδης, Γκάμα (85’ Μαρτίνες), Λάρσον (77’ Ντουρμισάι) – Ντιγκινί.

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μέγερι – Κιβρακίδης, Γούτας, Στρούγγης, Κατράνης – Μπουσούλατζιτς, Χαρίσης, Ανδρούτσος (82’ Μάντσον) – Γκάλο (74’ Ούμπιδες), Βέλλιος, Νταβιώτης (77’ Ενσικουλού).