Κυπαρισσία- Τσικλητήρας Πύλου 8-0: Σκορπά τον… τρόμο

, Κυπαρισσία- Τσικλητήρας Πύλου 8-0: Σκορπά τον… τρόμο

Σκορπά τον… τρόμο η Κυπαρισσία η οποία μετά την εξάρα στον Κάμπο, διέλυσε με 8-0 τον Τσικλητήρα Πύλου και έστειλε μήνυμα στους υπόλοιπους διεκδικητές του φετινού τίτλου στην Α’ Μεσσηνίας.

Το… φεστιβάλ των γκολ για την ομάδα του Φωτόπουλου ξεκίνησε στο 9ο λεπτό με τον Φώτη Παναγόπουλο ενώ το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 3-0 χάρη σε γκολ των Κωνσταντόπουλου (15’) και Σκοζάϊ (20’).

Στο δεύτερο μέρος ο Αντωνόπουλος έκανε το 4-0 στο 59’, ο Παναγόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 5-0 στο 68’ για να ακολουθήσουν τρία τέρματα σε έξι λεπτά από τους Αντωνόπουλο (81’), Καρδάση (αυτογκόλ, 85’) και Χρήστο Μπουτσικάκη στο 87’ απέναντι σε έναν Τσικλητήρα που είχε παραδώσει τα όπλα.

Κυπαρισσία: Παπάς, Ανδρουτσής, Μιτρόφ, Καπλάνης (66′ Ζαφείρη), Π., Μπουτσικάκης, Σπυρόπουλος, Σκοζάι (66’ Μαρκόπουλος), Κωνσταντόπουλος, Παναγόπουλος (70’ Διονυσόπουλος), Αντωνόπουλος, Κατσιώλης (66’ Χ. Μπουτσικάκης).

Τσικλητήρας Πύλου: Σαρρής, Καρδάσης, Σεφεράσι, Γεωργιάδης, Κ. Μέμα, Δημόπουλος, Σούλα (84′ Ε. Κοτσοβός), Ράλλης, Κοτσοβός Σ. (62′ Ζίου), Ν. Μέμα, Καραμπάτσος.