Κυπαρισσία-Τσικλητήρας Πύλου 4-0: 4η σερί νίκη για τους τριφύλιους

, Κυπαρισσία-Τσικλητήρας Πύλου 4-0: 4η σερί νίκη για τους τριφύλιους

Μέχρι πριν από λίγο καιρό, το παιχνίδι αυτό θεωρούνταν ντέρμπι αλλά φευ… Η Κυπαρισσία διέλυσε με 4-0 τον Τσικλητήρα Πύλου στην έδρα της και έφτασε τις 4 σερί νίκες, φτάνοντας τους 20 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Αντίθετα, η ομάδα της Πύλου συνεχίζει και βρίσκεται κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού και με εμφανίσεις σαν την σημερινή, δείχνει πως τα πράγματα θα είναι δύσκολα την φετινή σεζόν εάν δεν αλλάξει κάτι.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ λίγο πριν το φινάλε του 1ου μέρους με τον Τσαγκάρη και στην  επανάληψη «καθάρισαν» το ματς.

Ο Γεωργιόπουλος «χτύπησε» για 2ο σερί ματς και στο 55΄ έκανε το 2-0 και ένα τέταρτο ακόμα ο Μπάρκας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Ο Τσαγκάρης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ολοκλήρωσε το θρίαμβο του ΑΟΚ στο τελευταίο 10λεπτο.

Διαιτητές: Πλακογιάννης, Γαϊτάνης, Τάγαρης

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Ντουγέρογλου, Κοσμόπουλος, Ζαφείρης, Μιτρόφ, Μπουτσικάκης, Καμαρινός, Τσαγκάρης, Τζανέτος, Γεωργιόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Μπάρκας

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ: Καρδάσης, Μεμουσάι, Κοτσοβός, Μεμά, Μαρκολέφας, Ζίου, Ράλλης, Ράτσεφ, Ζάκα, Δούνιας, Κουρεμπανάς