Κυπαρισσία-Μεθώνη 3-0: Τρίτη σερί νίκη με «0» παθητικό

, Κυπαρισσία-Μεθώνη 3-0: Τρίτη σερί νίκη με «0» παθητικό

Νέα επιτυχία για την Κυπαρισσία στον 2ο Όμιλο της Α’ τοπικής, που καταδιώκει τον πρωτοπόρο Τέλλο Άγρα (3-0 α.α. τον Παπαφλέσσα Χώρας).

Το συγκρότημα του Κώστα Παλαμάρα επικράτησε 3-0 της Μεθώνης στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής. Έτσι έφτασε τις τρεις σερί νίκες και μάλιστα χωρίς να δεχθεί γκολ σε αυτά τα τρία ματς, όντας στο -1 από την κορυφή.

Συγκεκριμένα, την προηγούμενη εβδομάδα ο ΑΟΚ είχε επικρατήσει του ΠΑΟ Καλού Νερού ως τυπικά φιλοξενούμενος με 5-0, ενώ είχε προηγηθεί η νίκη με 2-0 στο ντέρμπι κορυφής με τον Άγρα, επίσης στο γήπεδο της Κυπαρισσίας.

Κόντρα στην Μεθώνη, οι γηπεδούχοι φρόντισαν από το πρώτο 45λεπτο να κάνουν πιο εύκολα τα πράγματα για αυτούς, αφού η ανάπαυλα του ημιχρόνου τους βρήκε να προηγούνται με 3-0.

Ο Βασίλης Αθανασόπουλος βρήκε δίχτυα για δεύτερη φορά με την φανέλα της νέας του ομάδας μόλις στο 9’, φτάνοντας τα 18 γκολ συνολικά φέτος, ενώ στο 15’ ο Καπλάνης διπλασίασε τα τέρματα για τον ΑΟΚ.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 32ο λεπτό, με τον Μιτρόφ να νικά για τρίτη φορά τον Μίντζηρα.

Κυπαρισσίας (Κώστας Παλαμάρας): Στεφανάκος, Παρασκευόπουλος, Μιτρόφ, Καπλάνης, Μπουτσικάκης, Μαρκόπουλος, Σκοζάι (72’ Ζαφείρης), Κατσιώλης, Αθανασόπουλος (72’ Παναγόπουλος), Αντωνόπουλος (80’ Σπυρόπουλος), Κωνσταντόπουλος (72’ Ανδρουτσής).

Μεθώνη (Βασίλης Κοσυφολόγος): Μίντζηρας, Παρασκευόπουλος (85’ Χρόνης), Τσιμικλής, Παυλόγιαννης, Κουτίβας, Τσατάς (46’ Τσάνε), Μπούρδος, Σταματελόπουλος(70’ Σούλα), Πεΐδης, Σαμπάνι, Πανταζόπουλος (59’ Ζάκα).