Connect with us

ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: 56 μετάλλια στην Πάτρα τα “δελφινάκια” του ΝΟ Καλαμάτας

  • , ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: 56 μετάλλια στην Πάτρα τα “δελφινάκια” του ΝΟ Καλαμάτας
, ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: 56 μετάλλια στην Πάτρα τα “δελφινάκια” του ΝΟ Καλαμάτας

Με μια εντυπωσιακή εμφάνιση που δείχνει και την δυναμική της ομάδας, ολοκλήρωσαν την συμμετοχή τους στους Περιφερειακούς Χειμερινούς Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών στην Πάτρα 22/2 τα δελφινάκια του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας ολοκληρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο τον χειμερινό κύκλο αγώνων.

Στους αγώνες ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας συμμετείχε με 31 κολυμβητές -τριες και παρά τις απουσίες πολλών παιδιών λόγω ιώσεων κατέκτησαν 56 μετάλλια (22 χρυσά – 23 αργυρά – 11 χάλκινα) πραγματοποιώντας πολύ καλές εμφανίσεις που συνοδεύτηκαν και από πολλά ατομικά ρεκόρ.

Τις προσπάθειες των παιδιών στην Πάτρα παρακολούθησαν και πολλοί γονείς των παιδιών που ταξίδεψαν στην αχαϊκή πρωτεύουσα δίνοντας την δική τους “μάχη” στην κερκίδα.

Απόλυτα ικανοποιημένοι με τις εμφανίσεις των παιδιών και οι προπονητές Παναγιώτης Λαγοπάτης και Σταυρούλα Μπασακίδη καθώς και η έφορος του τμήματος Βάσω Τσάκωνα, η οποία φροντίζει για την σωστή οργάνωση των αποστολών και βρίσκεται δίπλα σε παιδιά και γονείς ώστε το τμήμα να πετυχαίνει τους στόχους του.

Τα αποτελέσματα:

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)

Σπυρόπουλος Αριστείδης
100ΕΛ 1’09’’11 1ος
200ΕΛ 2’30’’26 2ος
400ΕΛ 5’12’’59 2ος

Φράγκος Κων/νος
50ΕΛ 36’’13 5ος
100ΥΠ 1’30’’15 4ος
200ΜΑ 3’09’’24 2ος

Κούμανης Βασίλειος
50ΠΡ 48’’87 5ος
100ΥΠ 1’37’’47 9ος
100ΠΡ 1’44’’90 4ος

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης
50ΥΠ 37’’06 1ος
100ΥΠ 1’22’’25 1ος
200ΥΠ 2’55’’94 2ος

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος
50ΠΡ 41’’94 2ος
100ΠΡ 1’31’’93 2ος
200ΠΡ 3’18’’96 2ος

4Χ100ΕΛ 5’01’’26 1οι
Λυκοτραφίτης Δημοσθένης
Κλεφτόγιαννης Λυκούργος
Φράγκος Κων/νος
Σπυρόπουλος Αριστείδης

4Χ100ΜΟ 5’41’’87 1οι
Φράγκος Κων/νος
Κλεφτόγιαννης Λυκούργος
Σπυρόπουλος Αριστείδης
Λυκοτραφίτης Δημοσθένης

Τσαλίκη Ολυμπία
50ΕΛ 33’’82 3η
100ΕΛ 1’17’’43 4η
200ΕΛ 2’48’’15 2η

Φραγκούλη Μαρία-Σοφία
50ΠΕΤ 38’’52 3η
100ΠΕΤ 1’37’’49 2η
200ΜΑ 3’07’’03 4η

Κουλοπούλου Χριστίνα
100ΕΛ 1’18’’71 5η
50ΥΠ 40’’81 5η
100ΥΠ 1’29’’35 5η

Σκουράκη Κων/να
50ΥΠ 40’’80 4η
100ΥΠ 1’29’’68 6η
200ΥΠ 3’11’’48 5η

4Χ100ΕΛ 5’19’’74 1ες
Τσαλίκη Ολυμπία
Κουλοπούλου Χριστίνα
Σκουράκη Κων/να
Φραγκούλη Μαρία – Σοφία

4Χ100ΜΟ 6’10’’74 2ες
Σκουράκη Κων/να
Τσαλίκη ολυμπία
Φραγκούλη Μαρία – Σοφία
Κουλοπούλου Χριστίνα

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)

Πουλέτης Παναγιώτης
50ΕΛ 35’’95 4ος
100ΕΛ 1’17’’80 1ος
50ΠΕΤ 41’’00 2ος

Πολίτης Σπυρίδων
100ΥΠ 1’37’’15 4ος
50ΠΕΤ 42’’91 4ος
200ΜΑ 3’27’’66 3ος

Ζερβάκης Θεόδωρος
50ΕΛ 37’’74 6ος
50ΥΠ 44’’78 8ος
50ΠΡ 54’’82 8ος

Τσετσέκος Γεώργιος
50ΠΡ 49’’69 3ος
100ΠΡ 1’47’’19 2ος
200ΠΡ 3’40’’65 2ος

Τζοβάρας Νικόλαος
50ΕΛ 33’’94 2ος
100ΕΛ 1’18’’08 2ος
50ΠΡ 52’’19 4ος

Πατριαρχέας Δημήτριος
50ΥΠ 43’’45 6ος
100ΥΠ 1’30’’76 2ος
200ΥΠ 3’13’’97 2ος

Κουρέας Βασίλειος
200ΕΛ 2’45’’67 1ος
400ΕΛ 5’39’’69 2ος
50ΥΠ 41’’03 3ος

4Χ100ΕΛ 5’25’’04 1οι
Πουλέτης Παναγιώτης
Τζοβάρας Νικόλαος
Πολίτης Σπυρίδων
Κουρέας Βασίλειος

4Χ100ΜΟ 6’22’’65 1οι
Πατριαρχέας Δημήτριος
Κουρέας Βασίλειος
Πουλέτης Παναγιώτης
Τζοβάρας Νικόλαος

Ξενογιάννη Ελένη-Μαρία
50ΠΡ 56’’24 8η
100ΠΡ 1’57’’62 5η
200ΠΡ 4’08’’74 2η

Μητροπούλου Ευαγγελία
100ΥΠ 1’28’’34 1η
50ΠΕΤ 38’’91 1η
200ΜΑ 3’06’’63 1η

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2010)

Κασιδάκης Κων/νος
50ΠΡ 48’’13 2ος
100ΠΡ 1’46’’01 1ος

Μιχαλόπουλος Σταύρος
50ΥΠ 42’’79 1ος
100ΥΠ 1’39’’85 3ος

Μυτσκίδης-Τεριζάκης Ιωάννης
50ΕΛ 44’’02 11ος
50ΥΠ 47’’99 6ος

Μπούνας Κων/νος
100ΥΠ 1’28’’55 1ος
200ΜΑ 3’22’’89 1ος

Λαγοπάτης Γεώργιος
50ΠΕΤ 48’’86 3ος
50ΠΡ 52’’81 8ος

Δημητρακόπουλος Γεώργιος
50ΕΛ 38’’87 4ος
100ΠΡ 1’54’’04 3ος

4Χ50ΕΛ 2’32’’80 1οι
Μιχαλόπουλος Σταύρος
Κασιδάκης Κων/νος
Μυτσκίδης-Τεριζάκης Ιωάννης
Μπούνας Κων/νος

4Χ50ΜΟ 2’54’’86 1οι
Μπούνας Κων/νος
Κασιδάκης Κων/νος
Λαγοπάτης Γεώργιος
Δημητρακόπουλος Γεώργιος

Βασιλάκη Αντωνία
100ΠΡ 1’57’’91 3η
50ΠΡ 55’’72 6η

Φραγκούλη Αργυρώ
50ΥΠ 42’’96 2η
100ΥΠ 1’34’’47 3η

Σκούντζου Σπυριδούλα
200ΕΛ 2’58’’72 1η
100ΥΠ 1’39’’13 4η

Φράγκου Αναστασία
100ΥΠ 1’48’’41 7η

4Χ50ΕΛ 2’42’’81 2ες
Σκούντζου Σπυριδούλα
Βασιλάκη Αντωνία
Φράγκου Αναστασία
Φραγκούλη Αργυρώ

4Χ50ΜΟ 3’19’’39 2ες
Σκούντζου Σπυριδούλα
Βασιλάκη Αντωνία
Φραγκούλη Αργυρώ
Φράγκου Αναστασία

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2011)

Τζούμης Δημήτριος
50ΕΛ 33’’49 1ος
50ΠΕΤ 36’’77 1ος

Χριστοπούλου Χριστίνα-Αναστασία
50ΕΛ 47’’46 9η
50ΥΠ 51’’99 3η

Τζώρτζη Κων/να
50ΠΕΤ 54’’65 5η
50ΠΡ 56’’45 4η

καντε κλικ για να σχολιασετε

αφηστε μια απαντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Our Facebook Page

Advertisement

περισσοτερα για ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ