SUPEP LEAGUE 2

, «Κόλλησαν» στο μηδέν Κηφισιά και Ολυμπιακός Β’, νίκη με ανατροπή ο ΟΦ Ιεράπετρας

Η Κηφισιά έμεινε στο μηδέν με τον Ολυμπιακό Β’ στο Ζηρίνειο και έτσι η διαφορά της από την Athens Kallithea μειώθηκε στους πέντε βαθμούς – Ο ΟΦ Ιεράπετρας 2-1 την Παναχαϊκή

Κηφισιά και Ολυμπιακός Β’ κόλλησαν στο μηδέν στο Ζηρίνειο και πήραν από ένα βαθμό στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έφτασαν πιο κοντά στο να σκοράρουν, ωστόσο η κεφαλιά του Τετέι από το ύψος της μικρής περιοχής, έπειτα από ωραία σέντρα του Ποζατζίδη σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Παπαδούδη.

Πριν από τη σέντρα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Περικλή Καραγιαννάκη, παλιάς δόξας της Κηφισιάς (τη δεκαετία του ’50), ενώ στο ημίχρονο τιμήθηκε ο Ρενέ Χένρικσεν από τον τεχνικό διευθυντή της ομάδας, Στέφανο Κοτσόλη. Στο φινάλε του ματς (90+2′) αποβλήθηκε ο προπονητής των ερυθρολεύκων, Αριέλ Ιμπαγάσα.

Η Κηφισιά παραμένει στην πρώτη θέση με 58 βαθμούς, ωστόσο με την ισοπαλία με τον Ολυμπιακό Β’ είδε τη διαφορά από την Athens Kallithea να μειώνεται στους 5, μιας και έχει 53. Οι δύο ομάδες έχουν πέντε αγώνες για το φινάλε της σεζόν με την ομάδα των Βορείων Προαστίων να έχει το προβάδισμα για την άνοδο.

Κηφισιά (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Μπαρμπόσα, Βαφέας, Προβυδάκης, Αντερέγκεν (75′ Καλλέργης), Ποζατζίδης (85′ Νοικοκυράκης), Πέιος, Γκίνη (85′ Να’α), Ταλάλ, Πρίτσας (63′ Κουΐρουκίδης), Τετέι.

Ολυμπιακός Β (Α. Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπα, Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος (75′ Αργυρίου) , Αποστολόπουλος, Νίκολιτς, Μαυρουδής, Μαρίνος (75′ Καρακούτης), Κωστή (88′ Συρμής), Χρυσόπουλος, Σουρλής.

Στο ημίχρονο της αναμέτρησης η Κηφισιά βράβευσε τον Ρενέ Χένρικσεν.

Νίκη με ανατροπή ο ΟΦ Ιεράπετρας

ΟΦ Ιεράπετρας και Παναχαϊκή αναμετρήθηκαν στο Βουζουνεράκειο με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο η κάθε μια και οι Κρητικοί να επικρατούν στο τέλος.

Οι Αχαιοί ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με τον Κάρλος στο 37ο λεπτό, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Οι Κρητικοί ισοφάρισαν στο 47ο λεπτό με τον Κατάλντι και ο Βουό έκανε την ανατροπή για τον ΟΦΙ. Οι δύο ομάδες δεν είχαν ιδιαίτερο βαθμολογικό κίνητρο, μιας και δεν διεκδικούν άνοδο και έχουν καθαρίσει με την παραμονή. Η Παναχαϊκή είναι στους 39 και ο ΟΦ Ιεράπετρας στους 38.

ΟΦ Ιεράπετρας (Στουρνάρας): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Ζήσης (73′ Χιμένεθ), Κατάλντι, Ντέτλερ, Παπαδάκης (57′ Ίτσος), Στάμου, Καλλιτσουνάκης (57′ Καραμπέτσος), Μούλερ, Βουό, Κάρδαρης (57′ Ίννος).

Παναχαϊκή (Βογιατζής): Κολοβούρης, Λιοφάγος, Τσακμάκης (66′ Στασινόπουλος), Λαρέα, Ρουγκάλας, Τοπάλ, Σίλβα, Χαντί, Κάρλος, Μπουρλάκης, Ζυγκερίδης (75′ Παπαχρονόπουλος).

15.Ηρόδοτος αποβλήθηκε

*Εχουν αφαιρεθεί 10 βαθμοί από τον Ολυμπιακό Β για τα παιχνίδια α’ γύρου με Καλλιθέα, Κηφισιά.