SUPEP LEAGUE 2

Κηφισιά-ΠΑΟ Ρουφ 4-1: Υπόθεση τριών λεπτών και +7

, Κηφισιά-ΠΑΟ Ρουφ 4-1: Υπόθεση τριών λεπτών και +7

Αν και ο ΠΑΟ Ρουφ προηγήθηκε, η Κηφισιά έκανε άμεσα την ανατροπή και έφτασε στη νίκη με 4-1, αυξάνοντας τη διαφορά από τη δεύτερη θέση ξανά στο +7.

Απτόητη συνεχίζει η Κηφισιά στην κορυφή του Νοτίου ομίλου του Superleague 2, καθώς επικράτησε με 4-1 του ΠΑΟ Ρουφ και έμεινε στο +7 από την Athens Kallithea.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν μουδιασμένα στα πρώτα λεπτά και ο ΠΑΟ Ρουφ ήταν η ομάδα που άνοιξε πρώτη σκορ, σοκάροντας του παίκτες του Πετράκη. Ο Φράγκος ήταν ο άνθρωπος στο 17ο λεπτό που νίκησε τον Αγριμάκη για το 0-1, όμως ήταν και η στιγμή που… αφύπνισε τους αθλητές της Κηφισιάς.

Στο 23ο λεπτό ο Πειός έφερε το ματς στα ίσια με ωραίο πλασέ και τρία λεπτά μετά, ο Αντερέγκεν ολοκλήρωσε την ανατροπή και έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ, με σουτ.

Στο 34’ η Κηφισιά θα μπορούσε να ανοίξει και άλλο τη διαφορά, όμως ο Τετέι δεν κατάφερε να ευστοχήσει από τα έντεκα βήματα, την ίδια στιγμή που ο Αντερέγκεν είδε στο ριμπάουντ τον Τσόγκα να αποκρούει και το δικό του πλασέ.

Μετά από αρκετές τελικές προσπάθειες, εν τέλει η Κηφισιά «κλείδωσε» το τρίποντο με τον Κουϊρουκίδη. Ο Έλληνας φορ έπιασε την κεφαλιά στην περιοχή και νίκησε τον Τσόγκα για το 3-1 στο 88’. Το… κερασάκι στην τούρτα ήρθε από τον Γκίνη στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 4-1 με πλασέ, με την ομάδα των Β. Προαστίων να πηγαίνει ξανά στο +7 από την Athens Kallithea.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Αγριμάκης, Βαφέας (46′ λ.τ Ποζατζίδης), Μαζουλουξής, Παυλάκης, Παπασάββας (61′ Γκίνη), Σωτηράκος, Παναγιώτου, Πέιος, Αντερέγκεν (82′ Κουϊρουκίδης), Νοικυράκης, Τετέι.

ΠΑΟ ΡΟΥΦ: Τσόγκας, Φράγκος (53′ Κυριαζής), Ζαχαρός, Κατσούλης (66′ Τασιούλης), Μαρινάκης, Σμπώκος, Δούμας, Λαμπρίδης (73′ λ.τ Μπαϊράμης), Βενάρδος, Καμύ, Νιτσάκης.

15. Ηρόδοτος -11 (17 ματς)

* Οι Β’ Ομάδες δεν προβιβάζονται ή υποβιβάζονται, κάτι που σημαίνει πως αν βρεθούν σε ανάλογη θέση θα αντικατασταθούν από τις αμέσως παραπάνω ή από κάτω ομάδες.