Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Κεραυνός Καλ. – ΑΟ Λαιΐκων 0-3: Με το 1,5 πόδι στην Α1 τοπική! (φώτο)

, Κεραυνός Καλ. – ΑΟ Λαιΐκων 0-3: Με το 1,5 πόδι στην Α1 τοπική! (φώτο)

Έχοντας ένα “εκρηκτικό” 20λεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΑΟ Λαΐκων θριάμβευσε στο εξ αναβολής ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου με τον Κεραυνό στο “Π. Μπαχράμης”, διάστημα κατά το οποίο σημείωσε και τα τρία τέρματα (0-3) και βρίσκεται πλέον αγκαλιά με την άνοδο στην Α1 τοπική.

Την τελευταία αγωνιστική η ομάδα του Παναγιώτη Ζουζούνη αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον αδιάφορο βαθμολογικά Αίαντα στο ίδιο γήπεδο και με νίκη σφραγίζει το εναπομείναν εισιτήριο του προβιβασμού στην παραπάνω κατηγορία, χωρίς να την ενδιαφέρουν τα άλλα αποτελέσματα.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν σε μεγάλη μέρα τον αρχηγό τους, Αριστοτέλη Μπαλιγκό-Βρυώνη, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ και ήταν μόνιμη απειλή για την εστία του Σχινά.

Ο ΑΟ Λαιΐκων μπήκε μπροστά στο σκορ στο 51′. Ο Μανεσιώτης έβγαλε κάθετη πάσα στον Μπαλιγό-Βρυώνη που βρέθηκε απέναντι στον τερματοφύλακα του Κεραυνού και πλάσαρε εύστοχα για το 0-1.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Βασίλης Δημητρίου του Ιωάννη με σουτ έξω από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα του ΑΟ Λαιΐκων, ενώ στο 71′ ο Μπαλιγκό-Βρυώνης εκμεταλλεύτηκε λάθος του Σχινά και με πλασέ σε κενή εστία έγραψε το τελικό 0-3.

Δαιτητές: Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Χ. Καραμπέτσος, Ε. Μπασιλάρης

Κεραυνός Καλ. (Δημήτρης Παυλόπουλος): Σχινάς, Χατζίου, Χασάπης (53′ Γιάννης Παυλόπουλος), Τσορώνης, Βρεττέας, Φωτόπουλος, Πάνου, Κότσης, Αράπι, Χανδρινός (67′ Δημήτρης Παυλόπουλος), Τζανετέας (59′ Mπογέας).

ΑΟ Λαιΐκων (Παναγιώτης Ζουζούνης): Κάρλος, Ταβουλαρέας, Βασίλης Δημητρίου του Περικλή (78′ Μιχαλόπουλος), Στέλιος Δημητρίου (59′ Λεωνίδας Δημητρίου), Καννάς, Γιάννης Δημητρίου, Τοντέρικα, Βαβαρούτσος (55′ Αλέξης Δημητρίου), Βασίλης Δημητρίου του Ιωάννη, Μπαλιγκό-Βρυώνης, Μανεσιώτης (78′ Μπάκας).