Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Κεραυνός – Αναγέννηση Παραλίας 1-2: Με… buzzer beater του Ηλιόπουλου!

, Κεραυνός – Αναγέννηση Παραλίας 1-2: Με… buzzer beater του Ηλιόπουλου!

Η Αναγέννηση με γκολ του Άρη Ηλιόπουλου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων επικράτησε 2-1 του Κεραυνού στο γήπεδο Δυτικής Παραλίας για την 5η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

Ο αρχηγός της “Μπάρτσα” είχε άνοιξε το σκορ στο 9′ και οι τυπικά γηπεδούχοι στο 56′ είχαν φέρει το ματς στα ίσα με τον Τσορώνη.

Έχοντας κάνει ήδη το ρεπό της, η ομάδα του Νίκου Μανιατέα βρίσκεται στην 2η θέση (μαζί με την Δόξα), σε απόσταση… αναπνοής από τον πρωτοπόρο Πατίστα.

Κεραυνός (Τάσος Χαρίτος): Λόγγρος, Χατζίου, Γεωργακόπουλος, Τσορώνης, Αποστολόπουλος, Κότσης, Λιόντος (78′ Μανιώτης), Δεικτάκης (46′ Πολυχρονόπουλος), Τοντέρικα (90+1′ Δούβαλης), Ζέππος, Σκόκος (66′ Μπαρούνης).

Αναγέννηση Παραλίας (Νίκος Μανιατέας): Σταθόπουλος, Ξυδέας (66′ Χαρμπούτ), Σταθόπουλος, Μέτσο, Γιαννόπουλος, Καρμπαλιώτης, Ομέρι, Κουνής, Νικολακόπουλος, Σωτηράκος, Ηλιόπουλος.

Διαιτητής: Π. Σερεμέτης / Βοηθοί: Ζ. Χαλκιαδάκη-Α. Μιχαλόπουλος