, Καλό Νερό- Κυπαρισσία 0-5: Με την αύρα του Παλαμάρα- Άνοιξε λογαριασμό ο Αθανασόπουλος

Ο ΑΟ Κυπαρισσίας ήταν θριαμβευτής στο τριφυλιακο ντέρμπι με το Καλό Νερό για την 12η αγωνιστική στην Α’ τοπική Μεσσηνίας.

Με τον Κώστα Παλαμάρα για πρώτη φορά στον στην άκρη του πάγκου και τον Βασίλη Αθανασόπουλο να ανοίγει λογαριασμό στη σεζόν, ο ΑΟΚ επιβλήθηκε 5-0 και παρέμεινε σε απόσταση βολής από την κορυφή της βαθμολογίας στον 2ο όμιλο και τον πρωτοπόρο Άγρα.

Έχοντας πέντε διαφορετικούς σκόρερ στο ματς και αφού στο ημίχρονο προηγήθηκε 2-0, η Κυπαρισσία είχε εύκολο έργο στην επανάληψη για να φτάσει στην 6η νίκη της στα τελευταία παιχνίδια και τους 24 βαθμούς.

Ο ΑΟΚ πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 32o λεπτό όταν ο Κωνσταντόπουλος δέχτηκε τη βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας και από πλάγια πλάσαρε για το 1-0. Το δεύτερο χτύπημα ήρθε 6 λεπτά μετά με άπιαστο κεραυνό του Παρασκευόπουλου και ενώ νωρίτερα ο Παναγόπουλος είχε σουτ στο δοκάρι.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι, απαλλαγμένοι πλέον από το άγχος στο δεύτερο ημίχρονο, συνέχισαν να βρίσκονται στην επίθεση και στο 62ο λεπτό η σειρά του Αντωνόπουλου να μπει στον πίνακα των σκόρερ καθώς έγινε κάτοχος της μπάλας στο ύψος του πέναλτι και πλάσαρε εύστοχα για το 0-3.

Στο 71ο λεπτό ο Βασίλης Αθανασόπουλος ξεκίνησε την… απόσβεση καθώς έκανε το 0-4, ενώ το σκορ έκλεισε στο 86ο λεπτό σε μία αντεπίθεση ο Κατσιώλης ο οποίος βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Κυριακόπουλο και πλασάρει εύστοχα για το 0-5.

Καλό Νερό: Κυριακόπουλος, Κυριακούλης (53′ Δαλκαφούκης), Βλάμης, Αριδάς (56′ Μαλισόβας), Περιβολάρης, Ντιόπ, Παπαδημητρίου (70′ Καραβίτης), Βασίλεφ, Καραχάλιος, Βλαχόπουλος, Κουντάνης (70′ Οικονομόπουλος).

Κυπαρισσία: Στεφανάκος, Παρασκευόπουλος, Μιτρόφ, Καπλάνης, Μπουτσικάκης Π., Μαρκόπουλος, Σκοζάϊ (80′ Ζαφείρης), Κατσιώλης, Παναγόπουλος (63′ Αθανασόπουλος), Αντωνόπουλος (80′ Σπυρόπουλος), Κωνσταντόπουλος (82′ Ανδρουτσής).