, Καλαμάτα- Θησέας Αγριάς 2-1: Ντεμπούτο με γκολ ο Φελίπε- Αγωνίστηκε και ο Εμπεσίλιο

Πρεμιέρα με γκολ έκανε ο Βραζιλιάνος Φελίπε στο φιλικό της Καλαμάτας με τον Θησέα Αγριάς που τελείωσε με νίκη της Μαύρης Θύελλας με 2-1.

Ο βραζιλιάνος επιθετικός έπαιξε στο β’ ημίχρονο και έβαλε ένα εντυπωσιακό σε εκτέλεση γκολ με σουτ. H ομάδα έδειξε καλά στοιχεία στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και άφησε ικανοποιημένο τον Νίκο Αναστόπουλο.

Το πρώτο γκολ για την Καλαμάτα πέτυχε ο Ηλιόπουλος στο 25ο λεπτό, ο Φελίπε έκανε το 2-0 με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα για να μειώσει ο Θησέας Αγριάς δέκα λεπτά αργότερα.

Το Σάββατο το πρωί οι μελανόλευκοι θα προπονηθούν για τελευταία φορά στο Πήλιο και το μεσημέρι η αποστολή θα αναχωρήσει για την επιστροφή στην Καλαμάτα.

Οι παίκτες που ξεκίνησαν στο φιλικό με τον Θησέα, ο οποίος προετοιμάζεται για τη συμμετοχή του στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, ήταν οι: Αραμπατζής, Μαβινγκά, Καρούτης, Κωνσταντινόπουλος, Γκιοατά, Γκαλίτσιος, Νατσιόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Ηλιόπουλος, Τριανταφυλλάκης, Μπουσμπίμπα.

Στο 2ο ημίχρονο έπαιξαν οι  Μουζάκης, Πάγια, Ακριστινεϊ, Φελίπε, Εμπεσίλιο.