Καλαμάτα- Παναχαϊκή 0-1: Την πλήγωσε ο πρώην…

, Καλαμάτα- Παναχαϊκή 0-1: Την πλήγωσε ο πρώην…

Με γκολ του Βαγγέλη Αλεξοπούλου οι κοκκινόμαυροι επιβλήθηκαν 1-0 της Μαύρης Θύελλας στα Φιλιατρά και έδειξαν πανέτοιμοι για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής – Αισιόδοξη νότα για τους μελανόλευκους η παρουσία του Ανδρέα Τάτου

Μετά από μέτρια απόδοση σε ένα πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο η Καλαμάτα ηττήθηκε 1-0 από την Παναχαϊκή σε φιλικό προετοιβμασίας που έγινε στα Φιλιατρά.

Τους μελανόλευκους πλήγωσε ο πρώην αρχηγός τους Βαγγέλης Αλεξόπουλος, ο οποίος με μία κεφαλιά στο 5ο λεπτό έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Χαντί έγραψε το 0-1 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα του φιλικού.

Αισιόδοξη νότα για τους μελανόλυκους από την αναμέτρηση ήταν η εμφάνιση του Ανδρέα Τάτου ο οποίος έδειξε πως βρίσκει σιγά-σιγά τα πατήματά του, ήταν ο κορυφαίος μελανόλευκος αλλά η παρουσία του δεν ήταν αρκετή για να αποτρέψει τη δεύτερη ήττα της Καλαμάτας σε επτά παιχνίδια προετοιμασίας, μετά το 1-0 στη Νέα Σμύρνη από τον Πανιώνιο.

Ο έμπειρος μέσος είχε την πρώτη καλή στιγμή της Καλαμάτας στο πρώτο ημίχρονο με σουτ στο 20ο λεπτό ενώ στο 24’ σουτ του Λουκίνα πέρασε άουτ. Η Μαύρη Θύελλα η οποία δεν μπόρεσε να βρει ρυθμό ούτε με τις αλλαγές του Νίκου Αναστόπουλου στο δεύτερο ημίχρονο είχε μία ακόμη ευκαιρία στο 73’ με τους αμυντικούς να διώχνουν πάνω στη γραμμή σουτ του Τάτου.

Καλαμάτα : Καπούταγλης (57’ Κουτς), Μαβινγκά, Παπατόλιος, Τσελεπίδης (83’ Μπούνας), Μοζέρ (46’ Νάνι), Αναστασόπουλος, Τσαγκαλίδης, Ματέους (60’ Σκεντεράι), Κόκκορης (46’ Βάλισον), Τάτος (83’ Σίντνει), Λουκίνας

Παναχαϊκή : Αθανασόπουλος (67′ Μπαμπούνης), Σμίλτος, Σελινιωτάκης (78′ Κόκας) (78′ Αγκαράι), Πολίτης, Στασινόπουλος (67′ Μπελεζάκης), Τεγούσης (57′ Παπαχρονόπουλος), Κωνσταντακόπουλος (78′ Κατσής), Χαντί, Μπουρλάκης (60′ Λούσκος), Αλεξόπουλος (78′ Γούλας), Κυβελίδης (67΄Μικελάτος)

, Καλαμάτα- Παναχαϊκή 0-1: Την πλήγωσε ο πρώην… , Καλαμάτα- Παναχαϊκή 0-1: Την πλήγωσε ο πρώην…