ΒΟΛΕΙ

Καλαμάτα 80 – Να τελειώσει τη δουλειά στην Ορεστιάδα

, Καλαμάτα 80 – Να τελειώσει τη δουλειά στην Ορεστιάδα

Να κάνει το δεύτερο βήμα και να προκριθεί στα τελικά των πλέι οφ της pre league, θα επιδιώξει η Καλαμάτα 80 σήμερα (6/4, 19:00) στην Ορεστιάδα.

Με προίκα τη νίκη στην Παραλία στο πρώτο ματς, οι λύκοι θέλουν να κάνουν το 2-0 στο κλειστό γυμναστήριο «Νίκος Σαμαράς» και να τελειώσουν τη σειρά στρέφοντας την προσοχή τους στον μεγάλο τελικό της ανόδου.

Στο πρώτο παιχνίδι κόντρα στον Άθλο, η ομάδα του Παναγιώτη Ντάκουρη αν και έχασε το πρώτο σετ, πήρε τη νίκη με 3-1 σετ και έκανε το 1-0 στα μεταξύ τους παιχνίδια. Σε περίπτωση νίκης της Καλαμάτας 80 σήμερα θα προκριθεί και στον τελικό γύρο των πλέι οφ για τις θέσεις 2-3, ενώ αν επικρατήσει ο Άθλος θα υπάρξει και τρίτο παιχνίδι στο κλειστό της Παραλίας στη Καλαμάτα.

Ανατροπή και μάλιστα εκτός έδρας έκανε στο άλλο ζευγάρι ο Κέρκης Σάμου, ο οποίος βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ απέναντι στον Αριστοτέλη στη Σκύδρα, όμως με το τελικό 3-1 σετ πήρε προβάδισμα πρόκρισης στον τελευταίο γύρο των πλέι οφ.

Στη Σάμο σήμερα (6/4, 19.00) έχει την ευκαιρία ο Κέρκης να πάρει το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο. Αν ο Αριστοτέλης καταφέρει να πάρει τη νίκη τότε θα διεξαχθεί και τρίτη αναμέτρηση στη Σκύδρα.