Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Ηρακλής Κυπαρισσίας – Δωριέας Δωρίου 2-3: Έπαιξε με την “φωτιά”, αλλά δεν κάηκε

, Ηρακλής Κυπαρισσίας – Δωριέας Δωρίου 2-3: Έπαιξε με την “φωτιά”, αλλά δεν κάηκε

Ο Δωριέας Δωρίου προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο, χάρις στα γκολ των Λάγιου (36’) και Σκιά (45’) και φάνηκε ότι θα έχει εύκολο απόγευμα στην Κυπαρισσία.

Μάλιστα, οι παίκτες του Παναγιώτη Πολίμου κρατούσαν μέχρι το 85’ το υπέρ τους προβάδισμα, όμως εκεί φαίνεται πως εφησυχάστηκαν, με τον Σωτηρόπουλο να μειώνει σε 1-2 για τον ουραγό Ηρακλή.

Στο 89’ ο Ρουμελιώτης έδωσε ξανά προβάδισμα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους (1-3).

Ο Γεωργιόπουλος μείωσε άμεσα στο επόμενο λεπτό για τους γηπεδούχους και έδωσε χαρακτήρα θρίλερ στον εναπομείναν χρόνο, όμως το 3-2 υπέρ του Δωριέα παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Η ομάδα του Δωρίου έφτασε τους 19 βαθμούς και βρίσκεται μόνη στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ηρακλής Κυπαρισσίας (Ίλιε Μιτρόφ): Αθανασόπουλος, Τσιμπλής, Γαλάνης, Μπενάρδος, Σταματόπουλος, Βασιλόπουλος (59’ Κατσίρος), Καραβούλιας, Αρβανίτης, Σωτηρόπουλος, Νικολόπουλος, Γεωργιόπουλος.

Δωριέας Δωρίου (Παναγιώτης Πολίμος): Δημητρακόπουλος, Μανωλόπουλος (74’ Δήμας), Ισολλάρι, Γεωργιόπουλος, Καμπανάρος, Σκιάς, Ρουμελιώτης, Μπόρα, Χαρίτος, Λάγιος, Γκογκοάσα.