Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Ηρακλής Καλαμάτας – Αστέρας Αρφαρών 3-2: Στους “8” με δεκάλεπτη ανατροπή

, Ηρακλής Καλαμάτας – Αστέρας Αρφαρών 3-2: Στους “8” με δεκάλεπτη ανατροπή

Ο Αστέρας Αρφαρών προηγήθηκε με 1- 0 στο “Π. Μπαχράμης” αλλά ο Ηρακλής Καλαμάτας κατάφερε σε ένα δεκάλεπτο να φέρει… τούμπα την κατάσταση και τελικά με 3-2 να πανηγυρίσει την πρόκριση στην 8άδα του Κυπέλλου Μεσσηνίας.

Μετά από ένα άγονο πρώτο μέρος, στο ματς που έγινε υπό το φως των προβολέων, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 51ο λεπτό με τον Μπαράϊ αλλά ο Ηρακλής αντέδρασε άμεσα και στο 58’ ισοφάρισε με τον Μάρη που βγήκε τετ-α-τετ και νίκησε τον Σακκά έπειτα από κάθετη του Βλαχάκη.

Η ανατροπή για την ομάδα του Άρη Γαλανόπουλου ήρθε στο 61’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φίλαϊ, το οποίο σημειώθηκε σε μαρκάρισμα του Σακκά επί του Σπαντιδέα.

Τη νίκηπρόκριση για τους γηπεδούχους εδραίωσε στο 75’ ο Βάϊτσης, και πάλι από γύρισμα του Βλαχάκη, ενώ οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κ.Δ. Σακκά.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αλάμαρας, Δαρσακλής (90’ Φυκούρας), Χαραλαμπόπουλος (73’ Μπρακούλιας), Μαγκλάρας, Κουνάδης, Βλαχάκης, Μάρης, Παναγόπουλος (89’ Μπάκας), Σπαντιδέας, Φίλαϊ, Βαϊτσης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Κ.Β. Σακκάς, Καπόγλης, Τσιλίκος, Ζερβάκος (69’ Καράγιαννης), Γιαννακούντζος (69’ Σμυρλής), Φέστας, Σουλιμάς (62’ Κατσαμπάνης), Μπαράι, Κ.Δ. Σακκάς, Γιαννακόπουλος (70’ Μαρκόπουλος), Χριστόπουλος,