ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Ηλεία Κ17- Μεσσηνία Κ17 2-2: Αήττητη και στον Πύργο

, Ηλεία Κ17- Μεσσηνία Κ17 2-2: Αήττητη και στον Πύργο

Με αντεπίθεση διαρκείας στο τέλος η Μικτή Μεσσηνίας Κ17 πήρε ισοπαλία 2-2 από την αντίστοιχη της Ηλείας στον Πύργο για την αγωνιστική στο πρωτάθλημα Ενώσεων και την πλησίασε στον πόντο στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι νεαροί Μεσσήνιοι του Θανάση Τσούκλερη, οι οποίοι προέρχονταν από την μεγάλη νίκη επί της Λακωνίας την προηγούμενη αγωνιστική, βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 από τα γκολ του Αλτάνη στο 16′ και το 25′ αλλά πήραν τον βαθμό αφού αρχικά ο Γεωργόπουλος μείωσε σε 2-1 στο 70′ και ο Καραΐσκος έφερε το ματς στα ίσα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ηλεία Κ17: Σίνος, Φωτόπουλος (32΄Μπομπής), Τσαγρής, Κουτσογιαννόπουλος, Παπαγεωργίου, Καρακατσάνης, Αλτάνης (65΄Διαμαντόπουλος), Τσάλας, Παλούμπης (88΄Τζέμος), Φριντζηλας (65΄Γεωργόπουλος), Δουλαβέρης.

Μεσσηνία Κ17: Καπράλος, Τσανέ, Βράπι, Ντάκουρης (46’Δημόπουλος), Φύκουρας, Σεντεμέντες (46’ Καραΐσκος), Σπυρόπουλος (46’ Ράλλης), Γεωργόπουλος, Κράκουλι, Κουρεντζής, Φαββατάς (65΄Σαούτης).