Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Ίκαρος Καλ. – Νέδουσα Αλαγονίας 2-4: Πρώτη νίκη με εντυπωσιακό διπλό (φώτο)

, Ίκαρος Καλ. – Νέδουσα Αλαγονίας 2-4: Πρώτη νίκη με εντυπωσιακό διπλό (φώτο)

Την πρώτη της νίκη και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο πήρε στον 1ο Όμιλο της Β’ τοπικής η Νέδουσα Αλαγονίας, η οποία κέρδισε με 2-4 τον Ίκαρο στο γήπεδο Δυτικής Παραλίας για την 3η αγωνιστική.

Η ομάδα του Μιλτιάδη Μαυροειδή ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Αθανασάτο, ενώ τη… σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Στ. Φωτεινάκης με δύο τέρματα στο 15′ (πεν.) και στο 60′ (0-3).

Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-3 με τον Ψυχογιάννη στο 64′, αλλά η Νέδουσα βρήκε ξανά δίχτυα στο 90′ με τον Αθανασάτο (1-4).

Το τελικό 2-4 πέτυχε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μίχος από το σημείο του πέναλτι.

Ίκαρος Καλ. (Παναγιώτης Καρύδης): Αγγελής, Ψυχογιάννης, Δρούμπαλης (90′ Χαλιλεμασρι-Κυριαζή), Θεοφιλόπουλος, Μπότης, Σιμόπουλος, Κόλλιας (71′ Λουκάς), Δωδέκατος (80′ Μιχάλακας), Κυριαζής, Μίχος, Κουρεντζής (30’Γαλίτης).

Νέδουσα Αλαγονίας (Μιλτιάδης Μαυροειδής): Χριστόπουλος, Αντωνέας (46′ Ταχταμπάς), Στ. Φωτεινάκης, Χαβαριώτης, Λαδάς (70′ Ν. Φωτεινάκης), Βλάσσης, Μιχαλόπουλος, Μπάκας (90′ Παπαδόπουλος), Αθανασάτος (85′ Φραγκάκος), Τοντέρικα, Μπαλιγκό – Βρυώνης.

Διαιτητής: Δ. Σταυρόπουλος / Βοηθοί: Ε. Τσαούση, Δ. Ταβουλαρέας