SUPEP LEAGUE 2

Η Παναχαϊκή άλωσε την Λάρισα, 3-0 τον Απόλλωνα

, Η Παναχαϊκή άλωσε την Λάρισα, 3-0 τον Απόλλωνα

Την πρώτη εκτός έδρας νίκη και μάλιστα με εμφατικό τρόπο πέτυχε η Παναχαϊκή καθώς επιβλήθηκε 3-0 του Απόλλωνα στο Arena της Λάρισας για την 5η αγωνιστική στην Super Laegue 2.

Μετά την αναπάντεχη εντός έδρας ισοπαλία απέναντι στον Καραϊσκάκη, οι Αχαιοί έδειξαν το καλό τους πρόσωπο στον κάμπο και πήραν το δεύτερο τρίποντο στη σεζόν που τους φέρνει στη δεύτερη θέση με 9 βαθμούς και στο -2 από τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό.

Το συγκρότημα του Νίκου Παπαδόπουλου κατάφερε να εκμεταλλευτεί την απόλυτη υπεροχή του στο παιχνίδι. Άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με τον Νίκο Κουσκουνά και πήγε προηγούμενο με δύο γκολ στο ημίχρονο, χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Κιούσης στο 36′.

Παρά το γεγονός ότι ο Λαρρέα δέχτηκε κόκκινη στο 47ο λεπτό, οι κοκκινόμαυροι κράτησαν άνετα το προβάδισμα και με τέρμα του Κόκα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έφυγαν με το μεγάλο διπλό. Οι γηπεδούχοι είχαν χαμένο πέναλτι στο 65′ με τον Αθανασιάδη σε χέρι του Κουσκουνά.

Απόλλων Λάρισας (Μάγγος): Αστράς, Τζοβάρας (46’ Γκόλιας), Αθανασιάδης, Χατζής, Σκούπρα (77’ Χατζητερζόγλου), Μόρας, Νύκταρης, Καρίκι (46’ Παναγιώτου), Μπούσης, Μπάλας, Τασιουλής (60’ Γκουντρουμπής).

Παναχαϊκή (Παπαδόπουλος): Κολοβούρης, Αποστολόπουλος, Πλιάτσικας, Larrea, Σταμόπουλος, Μουστακόπουλος (46’ Μπρους), Ανάκογλου, Γιούσης (80’ Κόκας), Batrovic (49’ Πατάπης), Αραβίδης (66’ Μαρκοπουλιώτης), Κουσκουνάς