ΔΙΕΘΝΗ

Η Λίβερπουλ πέρασε με 1-0 από την Γουλβς- Τρόμαξαν με Πατρίσιο (βίντεο)

, Η Λίβερπουλ πέρασε με 1-0 από την Γουλβς- Τρόμαξαν με Πατρίσιο (βίντεο)

Οι “κόκκινοι” μείωσαν στους πέντε βαθμούς την απόστασή τους από την τετράδα

Η Λίβερπουλ πέρασε με 1-0 από την έδρα της Γουλβς και μείωσε στους πέντε βαθμούς την απόστασή της από την 4η Τσέλσι. Οι «κόκκινοι» που προέρχονταν από δύο σερί ήττες, έφτασαν στην επικράτηση χάρη στο γκολ που σημείωσε ο Ντιόγκο Ζότα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Το ματς σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του Ρουί Πατρίσιο, όταν σε μια επικίνδυνη αντεπίθεση της Λίβερπουλ με τον Σαλάχ στο 86′, ο γκολκίπερ των Λύκων έκανε έξοδο και συγκρούστηκε με τον συμπαίκτη του Κόντι, ο οποίος άθελά του τον χτύπησε με τα πόδια και με δύναμη στο κεφάλι. Ο Πορτογάλος γκολκίπερ έχασε τις αισθήσεις του κι έμεινε για αρκετή ώρα ακίνητος στο έδαφος προκαλώντας έντονη ανησυχία. Μάλιστα το παιχνίδι διακόπηκε για περίπου 15 λεπτά προκειμένου να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες μέχρι να βγει από τον αγωνιστικό χώρο με φορείο προτού διακομιστεί εσπευσμένα στο νοσοκομείο για εξετάσεις.

Τα νέα πάντως είναι θετικά για την κατάσταση της υγείας του Ρουί Πατρίσιο καθώς λίγο μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής της Γουλβς Νούνο Εσπίριτο Σάντος ερωτηθείς σχετικά απάντησε ότι ο συμπατριώτης του έχει τις αισθήσεις του κι ένα καλά στην υγεία του. «Ευτυχώς είναι καλά. Έχει τις αισθήσεις του. Μίλησα μαζί του και θυμόταν τι ακριβώς συνέβη. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλά» ανέφερε χαρακτηριστικά ο κόουτς των Λύκων, ο οποίος υπήρξε τερματοφύλακας.