ΔΙΕΘΝΗ

, Η Λειψία έστειλε την Γιουνάιτεντ στο Γιουρόπα Λιγκ! Αποτελέσματα -βαθμολογίες στο Τσάμπιονς Λιγκ (βίντεο)

Στη… σκιά του χάους του Παρισιού που στιγμάτισε την αγωνιστική στους ομίλους, η Λειψία με την Γιουβέντους ήταν οι μεγάλοι κερδισμένοι στα παιχνίδια όπου παίχτηκε μπάλα!

Η Λειψία νίκησε 3-2 την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στον “τελικό” του 8ου ομίλου, στον οποίο συμμετέχουν και η Παρί με την Μπασακσεχίρ.

Η Γιουνάιτεντ περνούσε και με ισοπαλία, την οποία κυνήγησε στο τέλος με μία ακόμα μεγάλη επιστροφή όπως συνηθίζει το τελευταίο διάστημα, αλλά δεν τα κατάφερε!

Οι «ταύροι» μπήκαναφηνιασμένοι στο ματς και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2΄ με τον Ανχελίνιο! Στο 13΄ ο Χαϊντάρα έκανε το 2-0 και στο 30΄ ακυρώθηκε μέσω του VAR γκολ του Όλμο για οφσάιντ στον Όρμπαν!

Η Γιουνάιτεντ είχε δοκάρι σε φάουλ του Μπρούνο Φερνάντες στο 68΄ και λίγες στιγμές αργότερα ο Κλάιφερτ έκανε το 3-0! Ο Μπρούνο Φερνάντες μείωσε σε 3-1 στο 80΄ με πέναλτι και τρία λεπτά αργότερα ο Πογκμπά έκανε το 3-2! Στα λεπτά που απέμενανέσπασαν καρδιές, η Λειψία κράτησε το 3-2 και πήρε μία σπουδαία πρόκριση!

Στο μεγάλο ντέρμπι του 7ου ομίλου, η Γιουβέντους νίκησε 0-3 την Μπαρτσελόνα και της πήρε την πρωτιά μέσα από τα χέρια!

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Ντιναμό Κιέβου νίκησε 1-0 την Φερεντσβάρος και πήρε το εισιτήριο για το Γιουρόπα Λιγκ.

Στον αδιάφορο 5ο όμιλο, η 2η Σεβίλλη νίκησε 1-3 (86΄ Ρούτερ πεν. – 32΄ Κουντέ, 45΄και 81΄ Εν Νεσιρί) την Ρεν και η 1η Τσέλσι έμεινε στο 1-1 με την Κρασνοντάρ (28΄ Ζορζίνιο πεν. – 24΄ Καμπεγιά) που είχε πάρει και αυτή το εισιτήριο για το Γιουρόπα Λιγκ πριν από τη σέντρα!