Γκολάρα ο Κυριακόπουλος στο Αταλάντα – Σασουόλο 2-1 (vid)

, Γκολάρα ο Κυριακόπουλος στο Αταλάντα – Σασουόλο 2-1 (vid)

Γκολ για highlight πέτυχε ο Γιώργος Κυριακόπουλος στο Αταλάντα – Σασουόλο. Ο Έλληνας μπακ χαφ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, πετυχαίνοντας ένα τρομερό τέρμα.

Ο Ντ’ Αντρέα έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά στο 41 και ο Κυριακόπουλος -χωρίς να αφήσει την μπάλα να σκάσει στον αγωνιστικό χώρο- έπιασε μια… σουτάρα από δύσκολη γωνία και δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Σπορτιέλο, στέλνοντας την μπάλα στον ουρανό των διχτυών.

Ο Έλληνας διεθνής ποδοσφαιριστής σημείωσε έτσι το δεύτερο γκολ της καριέρας του στην Ιταλία και έτρεξε προς την κάμερα, για να… μοιράσει καρδούλες και φιλάκια.

Οι “μπεργκαμάσκι” είχαν άμεσες “απαντήσεις” κι έφτασαν εντέλει στην ανατροπή με 2-1 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής, ανεβαίνοντας ξανά στην κορυφή της Serie A, με ένα ματς περισσότερο.

Πρώτα ο Πάσαλιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου κι ακολούθως ο Λούκμαν, στην πρώτη επίθεση του δευτέρου 45λέπτου, έφεραν τα… πάνω-κάτω για την Αταλάντα, που συνεχίζει την εντυπωσιακή πορεία της στο εφετινό πρωτάθλημα Ιταλίας, προσπερνώντας κατά έναν βαθμό τη Νάπολι, η οποία υποδέχεται την Κυριακή (16/10) την Μπολόνια στο “Diego Armando Maradona”.