Football League

Football league: Διπλό του Ιωνικού στην Μαγνησία επι της Νίκης Βόλου

, Football league: Διπλό του Ιωνικού στην Μαγνησία επι της Νίκης Βόλου

Σημαντική νίκη μέσα στο γήπεδο Νεάπολης επί της Νίκης Βόλου, πέτυχε με 2-1 ο Ιωνικός, στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η «αυλαία» της 6ης αγωνιστικής της Football League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Γκούφα, ισοφάρισε στο 50′ η θεσσαλική ομάδα με τον Καπό, για να έρθει στο 56ο λεπτό ο Μάναλης και να διαμορφώσει το τελικό σκορ.

Ο Ιωνικός αγωνίστηκε από το 65ο λεπτό με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Γκούφα, ενώ αργότερα αποβλήθηκε και Γκαρσία για το Βόλο (84′).

Νίκη Βόλου: Αποστολίδης, Σ. Κυριακίδης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Παγώνης, Καμπαγέρο, Μπιτσάκος, Ιορδανίδης, Γκαρσία, Μασκουνιάν, Καπός.

Ιωνικός: Τάφας, Μουστάκης, Ιωάννου, Τσιργώτης, Παπουτσογιαννόπουλος, Τιεντετσέου, Γκοτσούλιας, Φουρλάνος, Καλέργης, Γκούφας, Κρητικός.