Φιλικό 1-1 της Κυπαρισσίας στη Βάρδα

, Φιλικό 1-1 της Κυπαρισσίας στη Βάρδα

Ισόπαλος 1-1 με τον ΠΑΟ Βάρδας αναδείχθηκε ο ΑΟ Κυπαρισσίας σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο “Γρηγόριος Καλάκος” της ηλειακής κωμόπολης.  Οι δύο ομάδες  εκμεταλλεύτηκαν την διακοπή των πρωταθλημάτων τους και μέτρησαν δυνάμεις προσπαθώντας να διατηρήσουν τον αγωνιστικό τους ρυθμό.

Απέναντι στην πρώην ομάδα του ο Ηλίας Φωτόπουλος είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα με τον ΑΟΚ να παρουσιάζεται ιδιαίτερα ανταγωνιστικός  κόντρα σε μία ομάδα που αγωνίζεται σε μεγαλύτερη κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι  προηγήθηκαν στο 25′  με γκολ του Θανάση Μπίσα από ασίστ του νεοαποκτηθέντα Ηλία Κουλούρη,  ενώ η Κυπαρισσία έφερε το ματς στα ίσα 10 λεπτά μετά με τον Φώτη Παναγόπουλο.

Στην επανεκκίνηση της Α’ τοπικής Μεσσηνίας που έχει προγραμματιστεί για τις 19 Ιανουαρίου, ΑΟ Κυπαρισσίας θα δώσει το πρώτο από τα συνολικά τέσσερα παιχνίδια που απομένουν για να ολοκληρώσει την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος. Αντίπαλος του θα είναι το Καλό Νερό ενώ στη συνέχεια θα ακολουθήσουν τα παιχνίδια με Ακρίτα Κορώνης, Μεθώνη και Απόλλωνα Πεταλιδίου.

Ο ΑΟΚ θα κάνει το ρεπό του στη 16η αγωνιστική ενώ στις δύο τελευταίες θα πάρει άκοπα τους βαθμούς απέναντι σε Παπαφλέσσα Χώρας και κατά τα φαινόμενα Τσικλητήρα Πύλου.