Φιέστα με τριάρα ο Ολυμπιακός- Σεντόνι ο άσφαιρος ΠΑΟΚ, ματσάρα στο ΟΑΚΑ

, Φιέστα με τριάρα ο Ολυμπιακός- Σεντόνι ο άσφαιρος ΠΑΟΚ, ματσάρα στο ΟΑΚΑ

Πάρτι τίτλου στο Καραϊσκάκη, έκανε ο Ολυμπιακός στο φινέλε του πρωταθλήματος της Super League, επικρατώντας της ΑΕΚ με 3-0.

Βαλμπουενά (11’), Ραντζέλοβιτς (22’) και Καμαρά (73’) τα γκολ των Πειραιωτών, που κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο.

Στην 2η θέση του πρωταθλήματος και στο Τσάμπιονς Λιγκ ο ΠΑΟΚ ο οποίος δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση του ελλιπέστατου Αρη Θεσ. (0-0) που έφυγε αήττητος για 3η χρονιά απο την Τούμπα.

Ματσάρα έγινε στο ΟΑΚΑ όπου στο τελευταίο ματς του Γιώργου Δώνη στον πάγκο ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε 3-2 του ΟΦΗ.

Ο Μπεκ άνοιξε το σκορ για τους πράσινους (27’), ο Φιγκεϊρέδο ισοφάρισε στο 30’ αλλά οι πράσινοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα έξι λεπτά μετά με τον Μακέντα. Ο ΟΦΗ είχε και πάλι απάντηση με τον Βαζ (42’).

Ο ΠΑΟ τελικά έφτασε στη νίκη με τον Χατζηγιοβάννη στο 42’ σε ένα τρελό πρώτο μέρος. Ο ΟΦΗ είχε εμεγάλη ευκαιρία στιςε καθυστερήσεις του ματς αλλά ο Ξενόπουλος απέκρουσε πέναλτι του Φιγκεϊρέδο.