ΣΠΟΡ

Ευκλής Cycling Team: Πρωτιές στην Αρχαία Ολυμπία (pics)

, Ευκλής Cycling Team: Πρωτιές στην Αρχαία Ολυμπία (pics)

Το περασμένο Σαββατοκύριακο (2-3/7) τέσσερις αθλητές από το τμήμα αγωνιστικής ποδηλασίας του Σ.Π.Ο.Κ. ”Ο Ευκλής” πήραν μέρος στον 4ο αγώνα Cross Country, ορεινής ποδηλασίας (XCO) που διοργάνωσε ο Φιλαθλητικός Όμιλος Πύργου στην Αρχαία Ολυμπία, κατακτώντας πρωτιές και ανεβαίνοντας και οι τέσσερις στο βάθρο, παρά τις αντίξοες καιρικές συνθήκες, λόγω της υπερβολικής ζέστης.

Συγκεκριμένα:

Ο Γιάννης Πετρακόπουλος στην κατηγορία Μάστερ Α΄ κατέκτησε την 1η θέση, ενώ ο Θοδωρής Τσούτσο δεν πτοήθηκε από την πτώση που είχε και πάλεψε μέχρι το τέλος τερματίζοντας στην 3η θέση.

Ο Γιώργος Πολυπαθέλλης (δεξιά) ήταν και αυτός 1ος στους Μάστερ Β΄, όπως και ο Πάνος Βεργετόπουλος (αριστερά) που αναδείχθηκε για άλλη μια φορά 1ος στους Μάστερ Γ΄.